I vendoset tritol zyrës elektorale të LSI në Durrës/ Video

Një sasi lëndë shpërthyese i është vendosur gjatë natës zyrës elektorale të LSI-së në Durrës. Ngjarja është regjistruar gjatë orëve të vona të natës në zyrën që ndodhet në lagjen 18 pranë kryqëzimit të shkollës së fizkulturës “Benardina Qeraxhia”. Nga shpërthimi fatmirësisht nuk ka persona të lënduar pasi edhe në zyrë nuk ndodhej ndonjë person […]

Vazhdo të lexosh

Ikni nga shtëpia sa të hedhim në erë, pallatin tek teatri. E nisën me tritol dhe po e mbyllin me tritol

Bashkia e Vlorës ka shpërndarë një njoftim për qytetarët, ku i bën thirrje të mos afrohen në zonën përballë teatrit Petro Marko, të shtunë në orën 13:00. Njoftimi duhet dëgjuar nga të gjithë sepse bëhet fjalë për një shpërthim me tritol, që do të ndodhë në këtë zonë. Por përveç se nuk duhet të afrohen […]

Vazhdo të lexosh

Tritol një pallati në Durrës

Burime nga policia thanë se paraditen e djeshme rreth orës 11:00, shtetasi E.Sh. 19 vjeç, banues në Tiranë, njofton se, në lagjen numër 13 tek Shkëmbi i Kavajës në Durrës, në katin e 18-të të godinës 20- katëshe në pronësi të babait të tij, kishte konstatuar 6 kallëpe të dyshuar me lëndë plasëse. Menjëherë në […]

Vazhdo të lexosh