Panucci/ Kualifikimi në Europian objektivi im!

Christian Panucci është trajner i Kombëtares shqiptare. Strategu italian mesditën e sotme ka firmosur kontratën e bashkëpunimit me FSHF-në ku prej 2.4  vitesh do to të jetë pjesë e kuqezinjve. Gjatë një deklarate për mediat, tekniku italian nuk kurseu elozhet për Kombëtaren shqiptare me të cilën tha se do të tentojë një tjetër kualifikim historik. […]

Vazhdo të lexosh

Ja sa do të fitojë trajneri i ri i kombëtares

Trajneri i ri i kombëtares sonë ashtu siç u raportua dhe nga Albeu.com ditën e djeshme do të jetë një Panuçi. Panuçi është një nxënës i Fabio Capellos dhe ka qënë pjesë e stafit të tij në vitin 1996 ku fitoi kampionati atë vit dhe një vit tjëtër më vonë fitoi Ligën e Kammpionëve. Ai do të nënshkruajë një kontratë 2 vjeçare 4 muaj, përcjell […]

Vazhdo të lexosh