Berisha: Dita më e turpshme në historinë e parlamentit

Sali Berisha ka deklaruar nga jashtë seancës së Kuvendit se: siç e shihni, një bandë që ka trafikur me makinën e ministrit të Brendshëm dhe mjete të tjera, 1 ton drogë, ka nënshtruar totalisht dhe shndërruar në narkomazhorancë, Edi Ramën dhe deputetët e PS-së. Nuk ka në historinë e këtij parlamenti ditë më të turpshme. […]

Continue Reading

Nga Armand Shkullaku: Rama, marshimi i vetmuar drejt fundit

Kryeministri hipotetik, i qeverisë hipotetike teknike, me siguri që ditën e parë të punës do të çmontonte koshin e basketbollit mbi derën e zyrës dhe do të lyente muret e mbushura me shpërthimet artistike të paraardhësit. Do të mjaftonte vetëm ky përfytyrim disa sekondësh për t’ia vrarë gjumin e pranverës Edi Ramës. Ai nuk është […]

Continue Reading

Nga Klodian Tomorri: Tmerrin që nuk e sheh askush

BBC transmetoi dje nje dokumentar mbi trafikun e qenieve njerezore. Sipas dokumentarit, ne vitin 2015, ne Britani u trafikuan per prostitucion 3260 femra. Numri me i madh i viktimave, mbi 600, ishin shqiptare. Ka mes tyre femije, vajza nga 14 vjec, te cilat merren permes dhunes apo mashtrimit dhe prostituohen ne menyre barbare. Tragjedi me […]

Continue Reading