A është Vangjush Dako, ‘Xhuxhi’ për të cilin flasin trafikantët?

Goditja e grupit të Avdylajve të arrestuar si trafikantë droge po serviret nga opozita si një lëvizje e parakohëshme për të shpëtuar “peshqit e mëdhenj”. Njëri prej tyre i treguar me gisht me emër dhe mbiemër, është, kreu u bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako. PD ka akuzuar se dosja e tij është ndarë me një […]

Continue Reading

Itali, u gjetën 2.4 ton marjuanë. Trafikantët shqiptarë plagosin shefin e policisë italiane

Një italian dhe tre shqiptarë janë ndaluar nga karabinierët gjatë aksionit, ku mbeti i plagosur shefi i policisë. Kanë përfunduar të gjithë në burg, pas një operacioni policor të ngjashëm me aksionet kundër mafias. Gjithçka nisi me një kontroll në rrugë, mesnatën e së enjtes shkruajnë mediat italiane. Furgoni me dy persona në bord nuk […]

Continue Reading

Trafikantët braktisin 97 kg kanabis duke i hedhin në det

Policia e Vlorës njoftoi se më datë 27.04.2017, në bashkëpunim me Delta Force dhe Policinë Kufitare gjatë kontrollit të territorit tokësorë dhe ujor përreth Gadishullit të Karaburunit, kanë konstatuar një sasi me lëndë narkotike brenda në det, pranë vendit të quajtur “Gjiri i varkave”, Karaburun. Lënda narkotike u gjet e ndarë në 4 pako të […]

Continue Reading