Tirana e zhytur nga trafiku i Erion Velisë. FOTO

Në fotot bashkëngjitur këtij shkrimi janë Bulevardi Dëshmorët e Kombit dhe Unaza nga Rruga e Elbasanit në drejtim të Brrylit. Siç shihet me dhjetëra mjete janë bërë varg dhe qendrojnë aty për minuta të tëra. Drejtuesit e mjeteve ankohen pasi trafiku është në çdo orë të ditës nga mëngjesi e deri në darkë, duke bërë […]

Continue Reading

SHÇB nis hetimin pse dështoi arrestimi i 3 zyrtarëve të lartë të Policisë

Operacioni i Policisë nuk pati rezultat mbrëmjen e së mërkurës, pasi ish-zyrtarët nuk u gjetën në banesat e tyre. Një nga 3 ish-drejtorët e Policisë që pritet të arrestohen pas urdhër-arrestit të lëshuar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda është Sokol Bode, ish-drejtori i Postës në Dhërmi; i dyti, ish-drejtori i Policisë së Vlorës, Jaeld Çela dhe i […]

Continue Reading

Koço Kokëdhima: Rama të dorëhiqet, Tahiri të arrestohet

Koço Kokëdhima, ju ka bërë thirrje autoriteteve që të arrestojnë menjëherë ish-Ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, emri i të cilit është i përfshirë në trafikun e drogës.. Përmes një reagimi në Facebook, Kokëdhima kërkon që edhe kryeministrin Edi Rama të japë menjëherë dorëheqjen, pasi ishte ky i fundit i cili edhe kur Tahiri akuzohej, dilte […]

Continue Reading

Ja kush është kryebashkiaku që familjarisht, është i përfshirë në trafikun e qenieve njerëzore.

Nga Hasi “qytetari dixhital” ka denoncuar sot kryetarin e bashkisë së këtij qyteti, se familjarisht, është i përfshirë familjarisht në trafikun e qenieve njerëzore. Denoncimi është bërë publik nga ish-kryeministri Sali Berisha, në “Facebook”. Sipas denoncimit, mësohet se kreu i bashkisë së Hasit Adem Lala së bashku me vëllezërit e tij merren me trafikimin e […]

Continue Reading

Komisioni i sigurisë/ Noka: Drejtues policie të përfshirë në trafik droge

Sot u mblodh Komisioni i Sigurisë Kombëtare, ku po diskutohet për dhunën në familje dhe grupet kriminale, nisur nga rastet e fundit. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë për Rendin dhe Sigurinë, Altin Qato po raporton në komision, por është akzuar nga deputeti i PD-së. Deputeti i PD-së, Flamur Noka, njëherësh edhe nënkryetar i Komisionit të […]

Continue Reading

Nga Librazhdi në Fier nuk ndalet droga. Kamionë, gomone, municione…

Një gomone rreth 7 metra e gjatë me një motor 350 Kv është gjetur dje brenda një kamioni të cilin policia po e ndiqte. Gjatë ndjekjes në lagjen “Kastriot “, drejtuesi braktisi mjetin dhe u largua. Burime të sigurta nga Drejtoria e policisë e Fierit bëjnë me dije se mjeti dhe gomonia dyshohet se janë […]

Continue Reading

Sipas “BIRN”, Shqipëria e përfshirë në trafik armësh

Kompania shtetërore e eksportit të armëve, MEICO i ka shitur 17.5 milionë fishekë kinezë, 350 mortaja dhe 40,000 predha mortajash në vitin 2015 kompanisë bullgare Alguns Ltd, e cila ishte pjesë e programit të SHBA-ve për trajnimin dhe pajisjen e rebelëve sirianë. Kjo firmë dyshohet të ketë qenë e lidhur me një shpërthim vdekjeprurës në […]

Continue Reading

Ministri dhe deputeti i PS nën shoqërinë e dy trafikantëve të drogës/Foto

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati dhe deputeti i PS Pjerin Ndreu janë fotografuar nën shoqërinë e dy personave, që sipas ish-Kryeministrit Sali Berisha, ata janë dënuar për trafik droge. Berisha shkruan në Facebook se Bushati, Ndreu dhe kryebashkiaku i Pukës Gjon Gjoni shoqërohen me dy të dënuarit për trafik droge Albert Tuci dhe Zef Lukaj. […]

Continue Reading

Lali Eri bllokon Tiranën. Shkak i këtij bllokimi masiv dhe pa paralajmërim është bërë një aktivitet i bashkisë së Tiranës në Bulevardin kryesor.

Mijëra qytetarë të Tiranës janë bllokuar që në orët e para të mëngjesit në akset kryesore rrugore. Shkak i këtij bllokimi masiv dhe pa paralajmërim është bërë një aktivitet i bashkisë së Tiranës në Bulevardin kryesor. Rreth 2 mijë nxënës të shkollave 9-vjeçare në kryeqytet dhe 6 mijë të tjerë nga rrethet janë të pranishëm […]

Continue Reading

Rrëfehet shqiptari dëshmitar në vendngjarje për sulmet në Londër. Pashë tmerr

Dy persona kanë ndërruar jetë pasi kanë tentuar të hyjnë në ambientet e parlamentit të Britanisë së Madhe në Londër. Ngjarja ka ndodhur pak më parë, ndërsa një shqiptar ka qenë në vendngjarje dhe ka rrëfyer për JOQ.al se çfarë kishte parë në të moment. Ai bën me dije se ishte duke u kthyer nga […]

Continue Reading

Elvis Roshi akuzon Ramën se ka shkelur Kushtetutën

Gjykata Kushtetuese ka hedhur poshtë kërkesën e kryetarit të Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi, i cili pretendon se vendimi i Edi Ramës për shkarkimin e tij është anti kushtetues. Gjykatësit i dhanë prioritet argumentave të përfaqësuesve ligjorë të qeverisë që mbrojtën idenë e shkarkimit. Kështu Roshi e ka gjetur veten “të braktisur” nga qeveria e partisë […]

Continue Reading