Nga Ndre Molla/ Fabian Topollaj, je shpejt për të qënë i pakënaqur…!!!

Menyra ma e mire me i sherbyer te keqes ne PD eshte fryrja e zjarrit te konfliktit. Nuk kam degjuar te sulmohen me ashper se sa Lulzim Basha as kryetaret e partive kundershtare. Kjo sjellje nuk eshte fisnike. Partia Demokratike nuk ringrihet keshtu. Partia Demokratike kerkon mendim me te kualifikuar se sa inatet personale apo […]

Vazhdo të lexosh

Topalli tregon se për kë e kishte fjalën kur tha se ‘Kam neveri për ata që mbështesin Bashën’

Jozefina Topalli ka sqaruar sot deklaratat e saj, të bëra mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Debati në Channel One’, përballë gazetarit Roland Qafoku. Me një status në Facebook, Topalli shprehet se kishte neveri për ata oligarkë që pasi kërkojnë mandatin e dytë për Edi Ramën, tani kërkon edhe një mandat të dytë për Lulzim Bashën. […]

Vazhdo të lexosh

Nga Xhahid Bushati/ Jozefina Topalli – siç e lexoj unë…

Jozefinën nuk e njoh. Asnjëherë nuk e kam takuar. Kam ndjekur me vëmendje jetën e saj politike dhe marrëdhëniet e saj me Shkodrën. Jozefina është një parlamentare e karrierës. Me përvojë politike. Vjen nga një familje e respektueshme shkodrane. Me dinjitet. Me sharm. Me kulturë. Me qytetari. Në gjithë karrierën e saj këto veçori ajo […]

Vazhdo të lexosh

Fatbardh Kadilli/ Qasja e re me një listë ku qytetarët janë në vend të parë, vetvetiu çon në ‘sakrifikimin’e politikanëve. Politika nuk është funksion..

Fatbardh Kadilli, sekretar për burimet njerëzore në PD mbeti jashtë listave të 25 qershorit, por ai ka mbetur i mirëkuptuar me kreun Lulzim Basha dhe aspak i keqardhur. Sipas tij, qasja e re me një listë ku qytetarët janë në vend të parë, vetvetiu çon në “sakrifikimin” e politikanëve, ndryshe nuk do të ishte e […]

Vazhdo të lexosh

Lista e kandidatëve të PD, barsoleta më e keqe për Shkodrën

Pas zhurmës së bujshme që shkaktoi një strukturë e ngritur para kryeministrisë për tre muaj rresht dhe që në gjuhën popullore u quajt çadër, një tjetër zallamahi jo e vogël u shkaktua nga paraqitja e listës së kandidatëve për deputet të Partisë Demokratike e cila erdhi si kurorë e një produkti gati qesharak të “çadrës […]

Vazhdo të lexosh

Nga Kreshnik Çollaku/ Sot është Koha e betejës,koha e Kuvendit nuk ka ardh akoma.

Kam vene re jo pa keqardhje se ne debatin e PD per listat jane perfshire dhe dy kryetare partishe aleate me peshe elektorale te diskutueshme,te cilet mbajne vende ne zona te sigurta ne listat e PD. Po te dy i kam pare te perfshire dhe ne replika publike ndaj deklaratave te zonjes Topalli,duke u lejuar […]

Vazhdo të lexosh

Dashamir Shehi/ Duhen të rinj në listë, jo shkarkim i Bashës

Dashamir Shehi, deklaron se të kërkosh shkarkimin e kryetarit të partisë në mes të fushatës nuk ka moral politik.  Kreu i LZHK-së sqaron se askush nuk është lindur për të qenë gjithmonë deputet dhe koha ka treguar se kush ka vërtet vlera qëndron pjesë e saj pa pasur nevojë të jetë pjesë e listave. Shehi në […]

Vazhdo të lexosh

Nga Blendi Fevziu/ Çfarë tregon lista e Bashës?

Lulzim Basha ka publikuar dje, në limitet e fundit ligjorë, listën e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike. Hermetizmi që shoqëroi listën mund të shpjegohet vetëm me përmbajtjen e saj dhe faktin që në këto 27 vjet, ky është spastrimi më drastik pas atij të vitit 1992 brenda partisë. Nuk ka asnjë dyshim që lista […]

Vazhdo të lexosh

Jozefina Topalli refuzon të ulet bashkë me Majlinda Bregun

Në axhendën e zyrtarit të lartë të Departamentit të Shtetit, Hoyt Brian Yee, janw parashikuar takimet me 4 deputetë të Partisë Demokratike, që kanë pasur rezerva mbi vendimin e opozitës, për të mos u bërë pjesë e zgjedhjeve të 18 Qershorit. “Majlinda Bregu, Eduard Selami, Jozefina Topalli dhe Astrit Patozi janë 4 deputetët e kontaktuar […]

Vazhdo të lexosh

Jozefina Topalli , publikon foto të rralla të familjes

Ish kryetarja e parlamentit, Jozefina Topalli, ka vendosur të bëjë publike disa momente shumë të veçanta të familjes së saj. Shkak për këtë është bërë ditëlindja e vajzës së saj Megi. ‘Foto album i vogël…. Për Megin në ditëlindjen e saj.’-shkruan Topalli krahas fotove të familjes së saj. Në to mund të shihni sesi dukej […]

Vazhdo të lexosh

Vlahutin dhe Lu, takohen me Jozefina Topallin

Ambasadori amerikan Donald Lu dhe ambasadorja e BE, Romana Vlahutin, kanë hyrë në një takim me deputeten e PD-së, Jozefina Topallin, e cila gjatë qeverisjes së demokratëve ka mbajtur postin e Kryetares së Kuvendit. Takimi vjen në një moment delikat për vendin, kur qeverisja po përjeton një krizë për shkak të protestës së opozitës që […]

Vazhdo të lexosh

Jozefina Topalli: Kjo është një situatë kur duhet ulëritur

Deputetja e PD-së, Jozefina Topalli, tha sot se as asaj dhe as deputetëve të tjerë të PD-së nuk i pëlqen që e kanë bojkotuar Kuvendin, por kjo ndodh sepse vendi nuk është në kushte normale. Topalli: “Unë i kuptoj ndërkombëtarët që ata politikanët në kushte normale i shohin në parlament. Në kushte normale, po. Por ne […]

Vazhdo të lexosh

Jozefina Topalli: Ka një muaj që Kryeministri i vendit nuk vjen në parlament

E nderuar zonja kryesuese e seancës, ​Ka një problem real në lidhje me Kushtetutën, me ligjin dhe me Rregulloren e Kuvendit. Në thelb kemi një problem në lidhje me mosekzistencën e qeverisë. Ka tri javë që në karriget e ministrave nuk ka asnjë ministër të partisë që bën koalicionin “qeverisës”. Ka një muaj, dhe kjo […]

Vazhdo të lexosh