Media pranë Trump: DASH stabilizoi qeverinë Rama – Soros

Një prej mediave më të mëdha online në SHBA, “Breitbart News”, ka publikuar së fundi një artikull mbi zhvillimet në Shqipëri për zgjidhjen e krizës politike në vend me ndërhyrjen amerikane. Në shkrim përmendet ndër të tjera edhe lidhja e Ramës me miliarderin Soros dhe kritikat e ashpra që ai bëri në CNN kundër Donald […]

Continue Reading

Nga Edison Ypi: Komunisti

Komunisti është gjallesa më e ndyrë dhe më e pështirë në fytyrë të dheut. Komunisti nuk është njeri. Komunisti është kafshë, shtazë, skile, derr, çakall, kukumjaçkë, bretkockë, zvarranik, gaforre, gjarpër, krimb, larvë. Komunisti është llapaqeni më i gërrditshëm. Komunisti është dembeli dhe paraziti më i pacipë. Komunisti është hajduti më i pa skrupull. Komunisti është […]

Continue Reading