E vërteta e intervistës së Bashës te `Der Standard` dhe deformimi i pisët i majtistëve me Katolikët.

Një intervistë e kreut të opozitës Lulzim Basha në prestigjiozen austriake “Der Standard”, është shndërruar me shpejtësi nga mediat shumëpërdorimëshe të kryeministrit, në një “fake news” që ka infektuar me shpejtësi rrjetet sociale. Gati të gjitha mediat në shërbim të kryeministrit morën prej kësaj interviste një pasazh, ku Basha tregon për kriminalizimin e politikës, administratës […]

Vazhdo të lexosh

Tom Doshi tallet me Pandeli Majkon/ Video

Gjatë diskutimeve për shtesën e kontratës për ndërtimin e autostradës Tiranë-Elbasan, socialistët kundërshtuan Ministrinë e Transporteve. Debate pati edhe mes deputetëve Tom Doshi dhe Pandeli Majko. Ky i fundit në mbledhjen e kaluar të këtij komisioni i tha Tom Doshit që t’i fliste “zoti Majko”. Ndërsa sot deputeti Doshi i ka kthyer reston. REPLIKAT NE KOMISION: […]

Vazhdo të lexosh

Rama nuk lëshon Prengën. KQZ e nxjerr të pastër.

Përmes një konference për mediat zëdhënësja e KQZ-së, Drilona Hoxhaj, bëri me dije se 19 deputetë të parlamentit të Shqipërisë, kanë shënime dhe deklarime në vërtetimet e gjendjes gjyqësore, ndërsa pjesa tjetër janë të pastër. Ndërkohë sipas KQZ-së, edhe 11 kryebashkiakë nga 61, kanë probleme me ligjin. Deklarata e plotë e zëdhënëses së KQZ-së: Komisioni […]

Vazhdo të lexosh