Nga Florjon Mima: Çadra e lirisë ka edhe një mision tjetër.

Vlera vjetore e kanabisit të prodhura në Shqipëri është 5 miliardë euro, sipas një hulumtimi të bërë nga BBC. Prodhimi i përgjithshëm i vendit në një vit është, 10 miliardë euro. EUROPOL-i shkon edhe më tej. Vlera totale e kanabisit të konsumuar në një vit në Europë, është 23 miliard Euro, dhe 90% e kësaj […]

Continue Reading

Tjetër mbështetje për Bashën dhe protestën nga Amerika.

Kreut të PD-së, Lulzim Basha i vjen një tjetër mesazh nga Amerika, në mbështetje të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme. Ka qenë kreu i PR-së, Fatmir Mediu që ka postuar mesazhin mbështetës në profilin e tij në FB; një letër drejtuar kryetarit të PD-së, z. Lulzim Basha, ku inkurajohet qëndresa për garantimin e zgjedhjeve të […]

Continue Reading

Tjetër mbështetje nga Amerika për protestën

Nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka ardhur reagimi për protestën e opozitës që po zhvillohet prej 5 ditësh në çadrën përballë godinës së Kryeministrisë. Përfaqësuesi i shtetit të Teksasit John Cyrier i ka dërguar një letër kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, të cilin e ka mbështetur në kauzën që ka ngritur. Në letrën […]

Continue Reading