Tirana mes tre qyteteve europiane më të ndotura

Eksperët e faqes së internetit “Numbeo”, të specializuar për informacionet statistikore për qytetet dhe shtetet, intervistuan banorët në mbi 70 qytete europiane për ndotjen. Në raportin “Indeksi i Ndotjes”, çdo qytet u vlerësua nga 0-100, ku 100 ishte ndotja maksimale. Si më të ndoturit rezultuan: Tetova në Maqedoni (97,57), Napoli (84,61), Shkup (82,17), Tirana (80,51) […]

Vazhdo të lexosh

Fishekzjarret e Ramës në sheshin Skënderbej, ndërsa gjysma e Tiranës mbetet pa energji elektrike

Ndërsa sytë e bashkisë dhe qeverisë u përqendruan këtë mbrëmje në shkëlqimin e sheshit Skënderbej, duket se një pjesë e mirë e kryeqytetit ka vuajtur mungesën e energjisë elektrike. Në rrjetet sociale janë një numër i madh qytetarësh që ankohen për këtë fakt, duke mos harruar të ironizojnë shkëlqimin e dritave dhe fishekzjarreve në qendër […]

Vazhdo të lexosh

Mjekët paralajmërojnë katastrofën. Shifrat e frikshme të vdekjeve nga tumori nga ndotja e mjedisit

Mjekët pohojnë se vitet e mëvonshme do të jenë një katastrofë në përhapjen e sëmundjes, nëse nuk rritet kontrolli mbi sigurinë ushqimore, nuk frenohet duhanpirja dhe nuk ulet ndotja në mjedis…. Prevalenca për mijë banorë më të sëmurë më kancer shihet të ketë pësuar rritje me 70 për qind gjatë dekadës së fundit në Shqipëri, […]

Vazhdo të lexosh

Partizani sulmon sërish FSHF-në

Pas dënimit të fundit të Komisionit të Disiplinës, nuk ka të sosur “lufta” e Partizanit me federatën. Lëvizja e fundit e të kuqve është kërkesa që ata i kanë drejtuar sekretarit të përgjithshëm të FSHF-së, Ilir Shulku, ku shpallin “non grata” shefin e garave, Lysien Nurishmi. “Panorama Sport” ka siguruar kërkesën që Partizani i ka […]

Vazhdo të lexosh