Ikja e Ronaldos nga Reali: U kërkoj tifozëve të më kuptojnë

Ish lojtari i Reali të Madridit, Cristiano Ronaldo i ka thënë mirupafshim Realit, nëpërmjet një letre të postuar në faqen zyrtare të klubit merengues. Ai shprehet se këto 9 vite te madrilenët kanë qenë më të lumturit në jetë, por tani i duhej një fazë e re në karriere. “Këto vite tek Reali i Madridit, […]

Continue Reading

VIDEO ekskluzive: Kunati i Saimir Tahirit, telefonon Finon dhe i thotë se…

Ndërsa duhen edhe 2 ditë për të votuar për presidentin e ri të Federatës Shqiptare të Futbollit, fushata është bërë e paparashikueshme. Një video e mbërritur në redaksinë e SYRI.net tregon se jo vetëm presidentët e klubeve të futbollit janë kundër kandidatit të Edi Ramës, por edhe tifozët. Kunati i ish-ministrit Saimir Tahiri, Alban Berisha […]

Continue Reading

Gattuso: Ju rrëfej tmerrin që përjetoi Donnarumma

Në një intervistë për “Rai Sport”, Gattuso ka thënë se tifozët e Milanit kanë gabuar pasi portieri i tyre është duke punuar shumë dhe nuk mendon largimin nga “San Siro”, shkruan “Goal.com” “Ai është një fëmijë 18-vjeçar, sigurisht që është tronditur. Unë vetëm mund ta falënderoj atë për atë që po bën. Për moshën e […]

Continue Reading

Frika për sulm terrorist për pak desh shkakton tragjedi tek tifozët e Juventusit/ Foto+Video

Mijëra tifozë po vëzhgonin një transmetim të drejtëpërdrejtë të finales së “Champions Leage”, ku luante Juventusit kundër Real Madridit. Potr gati 1 mijë perso pësuan lëndime të lehta kur zhurma me zë të lartë, me sa duket fishekzjarre, shkaktuan panik pak para përfundimit të ndeshjes. Nga fundi i pjesës së dytë, turmat filluan të vraponin […]

Continue Reading

Tifozët e Skënderbeut kërcënojnë me vdekje gjyqtarin Jorgji.

Kane qene te shumta reagimit ndaj gjyqtarit Jorgji pas ndeshjes, ku Kukesi u shpall kampion i Shqiperise dhe per kete tifozet Korcare, por jo vetem ata bejne me faj gjykimin e njeanshem te gjyqtarit te ndeshjes. Tifozët e ekipit të Skënderbeut akuzojnë drejtpërdrejt si fajtor të humbjes së titullit kampion në Kukës gjyqtarin Enea Jorgji. […]

Continue Reading

Tifozët 100 mijë euro premio për Tiranën për mos rëne nga kategoria

Rreziku që i kanoset për të rënë nga kategoria ka shokuar jo vetëm protagonistët, por edhe tifozët. Këta të fundit, për të karikuar ekipin para 180 minutave që përcaktojnë mbijetesën, kanë vendosur që të japin shpërblim. Dhe shuma është realisht e majme, pasi shkon në 100 mijë euro. Fondi është mbledhur tashmë prej një grupi […]

Continue Reading

Xhaka sulmon De Biasin: unë luaj për flamur, ai mendon për paratë

Vetë Xhaka, në një reagim zyrtar, për Top Channel, ka rrëfyer kete te diele se nuk ka pasur asnjë problem personal dhe se është larguar nga grumbullimi vetëm pas problemeve me trajnerin De Biasi. Në fillim i gjithë ky sherr me gjak të nxehtë u morr si një shpërthim pas humbjes. Por mënyra se si […]

Continue Reading

Irid Oska: Nëse Shqipëria fiton sot, do të zhvishem komplet

Edhe pse nuk do të jetë në stadium, Irid Oska, e dashura e futbollistit të Torinos, Akuahka bërë një premtim të veçantë dhe provokues e ndërsa për “Sport Ekspres” ajo thotë: “Për fat të keq nuk do të jem në shkallët e stadiumit për të ndjekur takimin pasi më duhet të jem në Belgjikë për […]

Continue Reading

Ronaldo tejkalon çdo limit. Fiton një tjetër çmim special

Portugezi ka marrë vërtet një çmim special në Portugali. Bëhet fjalë për “Quinas de Oro” një çmim i cili jepet për lojtarin më të mirë portugez gjatë vitit 2016 “2016 ishte nj vit ëndrrash për mua, unë dëshiroj të falënderoj Real Madridin dhe shokët e përfaqësueses së Portugalisë.Champions League me Realin dhe Kampionati Europian me […]

Continue Reading

Tifozët e Tiranës , mesazh për presidentin Refik Halili para vila “Goldi”-t

Ekipi i Tiranës nuk po ecën mirë dhe tifozët bëjnë përgjegjës presidentin Refik Halili. Ata kanë vendosur të mos e ndjekin në shkallët e stadiumit ekipin në formë protestë. Por jo vetëm kaq, shihni ç’shënim kanë lënë në dyert e vila “Goldit”, pronë e presidentit të K.F. Tiranës. “Vitet do kalojnë, Tirona do bohet, turpi […]

Continue Reading

Tifozët e Tiranës kolazh për Erion Braçen. Video

Tifozët e Tiranës nuk do të jenë në stadium për derbin e sotëm. Por koret e tyre nuk do të mungojnë për një prej tifozëve më të zjarrtë të kampit kundërshtar. “Tirona Tifo Forum” ka përgatitur një kolazh për tifozin Erjon Braçe, deputet i PS. Në përbërje janë të gjitha koret që ata i kanë […]

Continue Reading