Tifozëve të Nigerisë u ndalohet futja e pulave në stadium

Zyrtarët rusë njoftuan se pulat nuk do të lejohen në stadium për ndeshjen e së shtunës kundër Kroacisë. “Tifozët nga Nigeria kanë pyetur nëse është e mundur të sjellin pula në stadium”, ka thënë Andrei Ermak, ministër i Kulturës në Kaliningard. “Është simboli i tyre, ata janë parë me to në të gjitha ndeshjet, por […]

Continue Reading

Spektakël në stadium nga tifozët e Besiktasit. Video

Ekipi turk i Besiktas mbrëmjen e djeshme ka marrë një fitore shumë të rëndësishme ndaj gjermanëve të RB Leipzigut. Besiktas  fitoi me rezultatin 2-0, ndërsa një meritë të padiskutueshme për këtë sukses kanë tifozët që kanë dhuruar një atmosferë të jashtëzakonshme. Nuk kishte tifoz në “Vodafone Arena” që mos kërcente nga gëzimi ndërsa lojtarët kundërshtarë […]

Continue Reading

Huliganët futen në fushën e lojës. VIDEO

Huliganët futen në fushën e lojës, hedhin fishekzjarre drejt tifozëve dhe rrahin lojtarët. Një kaos i vërtetë që rrallë herë shihet në një ndeshje futbolli por që bën për turp Gjermaninë. Federata pritet të marrë masa ndëshkuese për skuadrën vendase që është përgjegjëse për rendin dhe sigurinë në stadium.

Continue Reading

Kombëtarja e Shqipërisë barazoi 1-1 me Maqedoninë. Video

Kombëtarja e Shqipërisë barazoi 1-1 në udhëtim me Maqedoninë në kuadër të eliminatoreve për Kupën e Botës, Rusi 2018. Përveç rezultatit të barabartë, Maqedonia tregoi një lojë më të mirë, por ishte e paqartë në rezultat. Shqipëria kaloi në avantazh ndaj Maqedonisë në minutën e 53-të me anë të Odise Roshit. Ai shënoi pas një […]

Continue Reading

Tifozët e Leicester City arrestohen në Madrid pas përleshjeve me policinë

Në prag të ndeshjes çerekfinale të Champions League, tifozët anglez kanë krijuar konflikte me policinë në kryeqytetin spanjoll. Atletico Madrid do të presë sot Leicester City-n në ndeshjen që do të zhvillohet në 20:45. Ndërkohë sipas agjencisë së lajmeve ANSA, Policia spanjolle ka arrestuar mbrëmë tetë tifozë të Leicester Cityt. Tifozët e ekipit anglez, të […]

Continue Reading

Bjondja sexi, Pejana Elezi, tifozja e Tiranes do jetë imazh i sportit në Tvsh

Pejana Elezi do të jetë një tjetër imazh i sportit në TVSH. Me bjonden seksi jemi mësuar në rrjetet sociale, nëpërmjet fotove “hot” që ajo hedh. Ndaj dhe të gjithë sportdashësit, tashmë do të kenë një arsye më shumë për të parë emisionin e saj. Është bërë tashmë e modës që bukuroshet të angazhohen me […]

Continue Reading

Të gjithë në dritare për të parë Juve-n

Një tifoz ka tentuar të bëjë të pamundurën për të parë ndeshjen Crotone-Juventus. Ai ka refuzuar të largohet nga spitali, pasi është munduar të bindë stafin se është ende i sëmurë, pasi dëshironte të qëndronte në dhomë për të parë Crotone-Juventus nga dritarja. Të gjitha 16 mijë biletat ishin shitur për këtë ndeshje dhe mundësia […]

Continue Reading