Trump shpërthen ndaj kryeministrit të Kanadasë

Donald Trump u bë sensacional nga një komunikatë e përbashkët e miratuar nga udhëheqësit botërorë të G7 me lançimin e një sulmi ndaj kryeministrit kanadez. Presidenti i Shteteve të Bashkuara e quajti Justin Trudeau ‘të dobët dhe të pandershëm’ në disa postime në twitter pasi u largua nga samiti në Kebek herët, dhe i dha marrëdhënies me […]

Vazhdo të lexosh

May: Autori i njohur për shërbimin sekret, viktimat nga e gjithë bota

Parlamenti britanik rifilloi sot seancën plenare pas atentatit që që tronditi Londrën ditën e djeshme, duke mbajtur mbajtën një minutë heshtje në nderim të viktimave. Kryeministria britanike, Theresa May, ka dënuar ashper sulmin terrorist shkruan “BBC”. Ajo tha se sulmuesi ishte një shtetas britanik, i cili ishte i njohur për MI5 –ën( shërbimi sekret britanik), […]

Vazhdo të lexosh