DASH/ Terrorizmi iranian po përpiqet të infiltrohet edhe në Shqipëri

Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi kohët e fundit Raportin mbi Terrorizmin e Shteve në 2016-n. Në të thuhet: “Irani vazhdoi aktivitetin e tij lidhur me terrorizmin në 2016, duke përfshirë mbështetjen për Hezballahun, grupet palestineze terroriste në Gaza dhe grupet e ndryshme në Siri, Irak dhe në të gjithë Lindjen e Mesme.”, – shkruan Iran […]

Continue Reading

Trump telefonon Putinin pas sulmit në Shën Petersburg

Presidenti amerikan, Donald Trump ka telefonuar Vladimir Putin për të shprehur ngushëllimet e tij për bombardimet në metronë  e Shën Petersburgut ku u vranë të paktën 11 persona. Ata ranë dakord se Rusia dhe Shtetet e Bashkuara duhet të luftojnë terrorizmin së bashku. Lajmi u bë i ditur nga Kremilini.. “Trump ka ofruar ngushëllimet e tij […]

Continue Reading

Çollaku: pas parave të drogës shqiptare dhe pastrimit të parave në vendin tonë vjen terrorizmi.

Kreu i Departamentit të Politikës së Jashtme në Partinë Demokratike, Kreshnik Çollaku ne nje status te tijin ne facebook citon se, raporti i publikuar pak orë më parë nga Departamenti Amerikan i Shtetit është tejet shqetësues, pasi ai përmban një akuzë direkte të SHBA-së për Shqipërinë, ku thekson se pas parave të drogës shqiptare dhe […]

Continue Reading