TERRORI SERB NË KOSOVË, DEL VIDEO E PA PUBLIKUAR MË PARË

Teksa është shënuar 20-vjetori i luftës së Kosovë, mediat kanë publikuar video dhe fotografi të ndryshme nga kjo periudhë e vështirë, e dëbimit të shqiptarëve nga forcat serbe. Ndërsa, pak orë më parë është publikuar nje video me pamje të rralla, të cilat nuk janë parë më herët. Në të shihen familjet shqiptare, fëmijë, burra, […]

Continue Reading

Terror, dhunë dhe gaz lotsjellës ndaj banorëve të Bregut të lumit. VIDEO

Përsëritet aksioni i Shkozës për prishjen e banesave dhe në zonën e Bregu të Lumit. Herët në mëngjes Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë zbarkuan në terren dhe me anë të forcës kanë nxjerrë nga banesat banorët, ndërsa nuk kanë munguar as përplasjet ku 3 banorë janë lënduar. Më rëndë është një i moshuar që siç […]

Continue Reading

Terror tek Unaza e re, kambistit i grabisin 20 mijë euro. VIDEO

Pronari i një pike këmbimi valutor është grabitur para tre ditësh tek Unaza e re, por policia ka heshtur, duke e fshehur ngjarjen e rëndë. Teksa kambisti po dilte nga një garazh pranë shtëpisë së tij, e ka sulmuar një person i maskuar, i cili i ka marrë rreth 20 mijë euro nën kërcënimin e […]

Continue Reading

Terror në SHISH/ Kush nxorri emrin e Ballës si garantues i parave në Toyota

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se prej tre ditësh, me urdhër të kreut të Qeverisë Edi Rama, po ushtrohet terror ndaj punonjësve të SHISH. Sipas Berishës, kjo gjë po ndodh, pasi ata dyshojnë se punonjësit e SHISH nxorrën emrin e deputetit socialist Taulant Balla si garantues i parave në makinat “Toyota Yaris” të gjetura disa […]

Continue Reading

Terror komunist mbi opozitën në ditën e Pashkëve/ Procedohen 50 persona, edhe Basha në listë

Policia ka nisur procedimin penal për të gjithë organizatorët e protestës së të enjtes ku për rreth tre orë u bllokuan katër akse kryesore kombëtare. Procedimi penal ka filluar për një numër protestuesish dhe organizatorësh që bllokuan autostradat me akuzën “Organizimi dhe pjesëmarrja në tubime dhe manifestime të paligjshme.” Kështu për protestën e zhvilluar në […]

Continue Reading

Shtet i terrorizuar nga 23 Kuksianë që protestuan kundra Oligarkëve. FOTO+VIDEO

Sot ne oren 9 Gjykata e Tiranes do shprehet me vendim per 23 te arrestuarit e protestes se rruges se Kombit. Ajo qe bie ne sy eshte nje numer shume i madh i forcave te policise qe tregon qarte panikun qe ka kap shteti nga fuqia e protestes. Para mbërritjes së të ndalurave për protesten […]

Continue Reading

Rama terror drejtorëve të zyrave të punësimit: / Ose punësoni 25 mijë të papunë, ose ikni

Qeveria vendos objektiv: Zyrat e punësimit do të punësojnë 25 mijë të regjistruarit si punëkërkues të papunë brenda vitit 2018. Plani dhe objektivi i qartë është bërë për secilën nga zyrat e punësimit në 61 bashkitë e vendit. Nga ky objektiv do të varet dhe nëse drejtori i zyrës së punësimit do të vijojë të […]

Continue Reading

Manjani: Marrëveshja antikushtetuese, Xhafaj-Marku terror politik ndaj opozitës

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani i është rikthyer sërish marrëveshjes së nënshkruar një ditë më parë mes Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe kryeprokurores Arta Marku, marrëveshje që synon krijimin e Prokurorisë së Posaçme por sërish të përkohshme, deri në krijimin e SPAK-ut, dhe që do të hetojë krimin e organizuar dhe korrupsionin në nivele […]

Continue Reading

Nga Guxim Alimani/ Terror politik mbi opozitën!

-Vetem ku sundojne diktaturat dhe juntat ndodh qe qytetaret te ndiqen,dhunohen e persekutohen per shkak te bindjeve dhe aktivitetit te tyre politik opozitar! Por fatkeqesisht kjo po ndodh ne Shqiperi ne kete fillimshekulli. Dhe pikerisht ne nje vend qe pretendon te behet anetar i BE. Gjate ketyre 4 viteve qeverisje social-komuniste rreth 300.000 qytetare kane […]

Continue Reading

Blindohet Londra: Niveli i alarmit maksimal ndaj ISIS

Sipas të gjitha mediave vendase, niveli i alarmit në Britani është maksimal, pasi siç deklaroi kryeministrja Teresa May shërbimet sekrete britanike kanë të dhëna se mund të ketë një tjetër sulm të afërt, ndoshta edhe në përmasa më të mëdha. Ajo paralajmëroi se qytetarët në ditët në vijim do të shohin një numër më të […]

Continue Reading

Plas arma mes anëtarëve të PDIU e LSI në Elbasan, të përfshirë të afërm të kryebashkiakut

Sipas denoncimit të Berishës, anëtarë të LSI kanë mbetur të plagosur dhe ndodhen në spital. Personat e përfshirë në këtë ngjarje janë dhëndri i kryebashkiakut të Elbasanit dhe miku i tij, sipas denoncimit të bërë nga ish-Kryeministri. Berisha akuzon policinë gjithashtu se e ka mbajtur të fshehtë këtë ngjarje dhe nuk ka dhënë asnjë informacion. […]

Continue Reading

E fundit/ Terror në Burrel, grabiten zyrat e gjendjes civile

Persona ende të paidentifikuar mësohet të kenë hyrë në zyrat e gjendjes civile të Burrelit me forcë. Ata kanë thyer xhamat e dritareve, kanë hequr hekurat dhe në fund kanë grabitur të gjitha paratë që ndodheshin në arkë. Policia nuk jep detaje në lidhje me ngjarjen por mësohet se punonjësit e gjendjes civile janë të […]

Continue Reading

Ja momenti i eliminimit të agresorit të Parisit/ Video

Dy policë janë vrarë nga një sulm me armë mbrëmjen e së enjtes në shëtitoren Champs Elysees në qendër të kryeqytetit francez. Komuna e Parisit u ka bërë thirrje qytetarëve të evitojnë lëvizjet në zonë. Paraprakisht flitet se një person i armatosur hapi zjarr ndaj uniformave të rendit. Mediat franceze shkruajnë se autori është neutralizuar. […]

Continue Reading

Vlora nën terror/ Pas vrasjes së djeshme, sot tritol poshtë makinës së Bashkim Brahimaj

Një sasi eksplozivi i ishte vendosur poshtë makinës Bashkim Brahimajt në Vlorë, por që fatmirësisht nuk shpërtheu pasi u zbulua nga vet ai. Bashkim Brahimaj është vëllai i Isuf Brahimajt, i ekzekutuar në vitin 2014. Isuf Brahimaj u vra gjithashtu me tritol të vendosur poshtë makinës së tij Mitsubishi 28 gushtin e 2014. Isuf Brahimaj […]

Continue Reading

Nga Artur Roshi: “Frika” nga numrat e vegjël zhvendoset nga Opozita tek Mazhoranca

Para datës 18 shkurt kur opozita po organizonte protestën termi “frikë” ishte ankthi i kesaj proteste.”Frika” shoqëroi drejtuesit lokalë të bllokut opozitar në dilemën se do arrinin pritshmeritë e lidershipit opozitar për një pjesëmarrje masive të qytetarëve në proteste apo jo.Kjo “frikë” e tyre ngrihej mbi “frikën” e çdo qytetari për të dalë në protestë […]

Continue Reading