Tërhiqet nga kandidimi edhe Sulejman Gjana i Legalitetit

Të dashur miq, Ju njoftoj se dje në mëngjes lajmërova Kryetarin e Partisë Demokratike z. Lulzim Basha se, nuk e pranoj renditjen e emërit tim në vendin e katërt të listës së PD në Qarkun e Dibres. Këtë vendim e mora pasi të shtunën zhvilluam një mbledhje të kryesisë të PLL, pas shumë konsultimesh me […]

Continue Reading

Prefektja e Vlorës ka kërkuar të tërhiqet nga lista e deputetëve për qarkun Vlorë.

Etiona Hoxha, kandidate e Partisë Socialiste për Qarkun e Vlorës, ka vendosur të tërhiqet nga lista. Kjo gjë bëhet me dije nga burime brënda PS-së për gazetën TemA. Sipas këtyre burimeve, Hoxha nuk ka qënë e kënaqur me rënditjen në listë. Për këtë arsye, prefektja e Vlorës ka kërkuar të tërhiqet nga lista e deputetëve […]

Continue Reading

Basha: Fatmir Xhafa nuk e kalon pragun e Ministrisë së Brendshme përveçse mbi trupat tanë!

Lulzim Basha është shprehur se Fatmir Xhafa nuk do të bëhet asnjë ditë ministër i Brendshëm. Basha u shpreh se Xhafaj mund të bëhet ministër vetëm nëse kalon mbi trupat e tyre. “Sakrifica e një popullit të tërë të çuar në skajet e mjerimit dhe urisë, poetët e të cilit vareshin në mes të qytetit, […]

Continue Reading

Në ditën e 14 të protestës tërhiqet Qeveria. Kërkon dialog me opozitën

Lulzim Basha, ka mbledhur aleatët e PD-së sot në selinë e kësaj partie. Gjatë paradites mazhoranca bëri një deklaratë ku thoshte se ishte gati të ulej me opozitën për të diskutuar çdo propozim të opozitës. Tërheqja e mazhorancën bëhet në ditën e 14 të protestës përpara Kryeministrisë.

Continue Reading

Artur Zheji: Një qeveri që ka humbur kontrollin, duhet të dorëhiqet

Jetojmë në kulmin e pasigurisë dhe të gënjeshtrës publike. Grabitja më e fundit me armë në dorë dhe me maska, ishte si edhe të tjerat në Rinas apo rrugëve, mjeshtërore, me bashkëpunim të thellë mes segmenteve të shtetit dhe bandave. Çoroditja dhe humbja e kontrollit është një emblemë e kësaj periudhe që po jetojnë sot […]

Continue Reading