Tepelenë/ Skandal seksual në shkollë

Një mësues i kaluar në moshë në prag pensioni, ka abuzuar seksualisht me nxënësen e tij minorene, banore e fshatit Luftinjë, pjesë e Bashkisë së Memaliajt. Mësuesi 63-vjeçar pas denoncimit që i është bërë nga familja e vajzës së mitur është arrestuar. Ndërkohë që Drejtoria e Policisë së Gjirokastrës, këtë ngjarje e ka mbajtur tërësisht […]

Vazhdo të lexosh

Uran Kostreci: 400 fëmijë vdiqën në Tepelenë, këtë nuk ia fal kurrë regjimit

Fatmira NIKOLLI Muzeu Kombëtar i Përgjimeve “Shtëpia me Gjethe”, në bashkëpunim me Institutin e Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, organizuan më 23 gusht një takim në kuadër të Ditës Europiane në Kujtim të Viktimave të Stalinizmit dhe Nazizmit. Ky takim u zhvillua në ambientet e muzeut me pjesëmarrjen e Uran Kastrecit, ish-i dënuar […]

Vazhdo të lexosh

Pezullohen nga detyra dy drejtorët e spitaleve Tepelenë dhe Librazhd

Eshtë pezulluar nga puna Drejtori i Shërbimir Spitalor Librazhd dhe Drejtori i Shërbimit Spitalor Tepelenë. Po sot është shkarkuar nga detyra edhe një kryeinfermier  në Kolonjë. Sipas ministrisë së Shëndetësisë  ata janë pezulluar nga puna pasi morën pjesë në fushatën  elektorale. JA NJOFTIMI I MINISTRISE SE SHENDETESISE:  Në zbatim të VKM-së, nr. 473, datë 01.06.2017, pika […]

Vazhdo të lexosh

Gazetari shpërthen ndaj Ministres Kumbaro. Ja emri i tij.

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro vetëm pak orë më parë ka bërë një postim në “Twitter” në lidhje më kryebashkiakun e Tepelenës, Tërmet Peçin.  Duke bërë “share” një shkrim për kryebashkiakun e Tepelëns  znj. Kumbaro shkruan:  Tërmeti i vërtetë si tërmeti dhe bio për komunitetin, Tepelenë ç’e pate fat. Edhe këtë radhë gazetari më simpatik […]

Vazhdo të lexosh