“Veteranët e Tepelenës”, persekutorët, Autoriteti dhe “kazerma nr.6”

Nga Kastriot Dervishi Me një muaj vonesë, Autoriteti “për hapjen e dosjeve” bëri të njohur një takim të zhvilluar më 22 gusht 2018 në kushtet e ilegalitetit të plotë me “veteranë të Rrethit të Tepelenës” dhe kryetarin e bashkisë së atjeshme, Tërmet Peçi. Referuar fotove, vendi i takimit ishte zgjedhur në një vend të errët […]

Continue Reading

Këto janë urat që rrezikojnë të shemben nga çasti në çast në vendin tonë

Ura e Tapizës, në dalje të segmentit Kamëz-Fushë Krujë, e ndërtuar në vitet ’70 , paraqitet në gjendje të degraduar dhe përveç kësaj mungon sinjalistika e cila tregon tonazhin e lejuar të automjeteve të cilat mund të kalojnë mbi të. Kushtet teknike të disa prej urave të ndërtuara para viteve ’90 në vendin tonë janë […]

Continue Reading

Tepelenë/ Skandal seksual në shkollë

Një mësues i kaluar në moshë në prag pensioni, ka abuzuar seksualisht me nxënësen e tij minorene, banore e fshatit Luftinjë, pjesë e Bashkisë së Memaliajt. Mësuesi 63-vjeçar pas denoncimit që i është bërë nga familja e vajzës së mitur është arrestuar. Ndërkohë që Drejtoria e Policisë së Gjirokastrës, këtë ngjarje e ka mbajtur tërësisht […]

Continue Reading

Tepelenë/ Tre persona me armë sulmojnë shtëpinë e Elton Çiços

Burime nga policia bëjnë me dije se 3 persona të armatosur kanë sulmuar shtëpinë e Elton Çiços, të riut që u vra në një atentat në zonën e ish-bllokut në Tiranë, para më shumë se 1 viti. Më saktësisht ai u qëllua me disa plumba në 1 maj 2016, pranë ish-stadiumit ‘Dinamo’. Ngjarja ka ndodhur […]

Continue Reading

Uran Kostreci: 400 fëmijë vdiqën në Tepelenë, këtë nuk ia fal kurrë regjimit

Fatmira NIKOLLI Muzeu Kombëtar i Përgjimeve “Shtëpia me Gjethe”, në bashkëpunim me Institutin e Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, organizuan më 23 gusht një takim në kuadër të Ditës Europiane në Kujtim të Viktimave të Stalinizmit dhe Nazizmit. Ky takim u zhvillua në ambientet e muzeut me pjesëmarrjen e Uran Kastrecit, ish-i dënuar […]

Continue Reading

Pezullohen nga detyra dy drejtorët e spitaleve Tepelenë dhe Librazhd

Eshtë pezulluar nga puna Drejtori i Shërbimir Spitalor Librazhd dhe Drejtori i Shërbimit Spitalor Tepelenë. Po sot është shkarkuar nga detyra edhe një kryeinfermier  në Kolonjë. Sipas ministrisë së Shëndetësisë  ata janë pezulluar nga puna pasi morën pjesë në fushatën  elektorale. JA NJOFTIMI I MINISTRISE SE SHENDETESISE:  Në zbatim të VKM-së, nr. 473, datë 01.06.2017, pika […]

Continue Reading

Rama bëhet tapë me raki dhe ngre dolli për Bashën/ Dhëndër Tepelene e kemi

Edi Rama, gjatë vizitës së tij në Vlorë ka ndaluar për të drekuar me një grup peshkatarësh. Dhe ashtu siç e do zakoni shqiptar, në tryezë nuk mund të mungonte rakia dhe dollia. Por pas ca gotave raki, fillon dhe i do më shumë njerëzit, qofshin këta edhe kundërshtarë politikë, pasi Rama ka ngritur dhe një […]

Continue Reading

Sherr dhe grushta në Tepelenë, lojtarët e Domosdovës godasin arbitrin/ Video

Ndeshja e sotme e Grupit B të Kategorisë së Dytë, mes Tepelenës dhe Domosdovës, është kthyer në ring boksi duke sjellë edhe ndërprerjen e takimit mes dy ekipeve. Shkak është bërë një penallti e akorduar nga kryesori për ekipin e Tepelenës, që ishte në disavantazh që në pjesën e parë të takimit. Futbollistët e Domosdovës […]

Continue Reading

Gazetari shpërthen ndaj Ministres Kumbaro. Ja emri i tij.

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro vetëm pak orë më parë ka bërë një postim në “Twitter” në lidhje më kryebashkiakun e Tepelenës, Tërmet Peçin.  Duke bërë “share” një shkrim për kryebashkiakun e Tepelëns  znj. Kumbaro shkruan:  Tërmeti i vërtetë si tërmeti dhe bio për komunitetin, Tepelenë ç’e pate fat. Edhe këtë radhë gazetari më simpatik […]

Continue Reading

Tërmet Peçi nuk tundet, vijon detyrën normalisht. Rama komandant. Video

Prokuroria e Përgjithshme ka kërkuar që atij t’i hiqet mandati, sepse nuk deklaroi (ai thotë e deklarova, por me vonesë) një dënim për falsikifim dokumentesh. Por, Tërmet Peçi nuk tundet, vijon detyrën normalisht. Sipas tij, kjo është “punë e pisët e PD”. Kryetari i bashkisë së Tepelenës është i drejtpërdrejtë dhe nuk ngurron të sqarojë […]

Continue Reading