Vokshi: Rama-Veliaj po mbajnë të fshehtë kompanitë e planit mafioz për ndërtimin e 6 kullave tek Teatri

Ish-deputetja demokrate Albana Vokshi ka dalë sot para mediave duke akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranë se po ‘shkelin dhe ligjin e tyre korruptiv për grabitjen e tokës publike dhe Teatrit Kombëtar duke mbajtur të fshehtë emrat e kompanive që kanë pranuar të bëhen pjesë e planit mafioz për ndërtimin e 6 kullave’. […]

Vazhdo të lexosh

Ema Andrea i përvishet Ramës/ Kush do të mbajë përgjegjësi që Teatri Kombëtar është lënë të rrënohet.

Aktorja Ema Andrea, i është përgjigjur Ramës, duke kërkuar llogari se kush do të mbajë përgjegjësi që Teatri Kombëtar është lënë të rrënohet. Replika e Ema Andreas për Ramën: Do kisha dashur te ishin ne kete faqe, emrat e shume artisteve shqiptare,(qe nuk jetojne jashte Shqiperie) per sukseset e tyre, per veprat e tyre, jo […]

Vazhdo të lexosh

Media e huaj: Teatri/ Fusha sh.p.k e lidhur me një rrjet ndërkombëtar të trafikut të drogës, në Spanjë

Përplasje të forta në Tiranë, në përpjekje për të ndaluar shkatërrimin e teatrit kombëtar. Regjistrohen përballje mes protestuesve që kërkojnë të pengohet shembja e godinës historike dhe forcave të policisë. Sekretari i përgjithshëm i OSBE, Thomas Greminger u bëri thirrje ‘të gjitha palëve’ që të prisnin verdiktin e Kushtetueses. Nga Tirana, Katerina Sula Në agimin […]

Vazhdo të lexosh

BERISHA: TERROR I PASHEMBULLT NDAJ KULTURES SË KOMBIT TONË

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me situatën e krijuar te Teatri Kombëtar ditën e sotme. Sipas Berishës, ‘dhuna ndaj artistëve te Teatrit Kombëtar, shpërthim i urrejtjes primiteve atërore ndaj tyre e Edvin Kristaq Mafise’. ‘Sot duke goditur artistët dhe intelektualët e vëetetë të kombit narkoshteti, kryehorri i tij me narkohorrat e vet kanë […]

Vazhdo të lexosh

Presidenti Ilir Meta depoziton në Gjykatën Kushtetuese një kërkesë për mosshembjen e Teatrit Kombëtar.

Mësohet se Meta do ta depozitojë kërkesën rreth orës 13:00. Kërkesa bën fjalë për të shpallur si antikushtetues ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar. Kjo kërkesë vjen menjëherë pas përplasjeve të punonjësve të policisë me artistët protestues te Teatri Kombëtar paraditen e sotme. Ndërkohë përplasjet presidenti i cilësoi si ngjarje të shëmtuar dhe të turpshme.

Vazhdo të lexosh

Gentian Zenelaj/ Sot pastruesja e Teatrit pyeti se ku janë artistët, u bëj thirrje të gjithë kolegëve të mi që të jenë sot këtu

Teksa vijon që të jetë e tensionuar situata përpara godinës së Teatrit Kombëtar, një mesazh të fortë për kolegët ka pasur dhe aktori Gentian Zenelaj. Ai iu ka kërkuar të gjithë artistëve që të mos bëhen pjesë e turpit, por tiu bashkohen atyre në këtë rezistencë, që duket se po shkon në përballjen finale. “Kjo […]

Vazhdo të lexosh

META THIRRJE POLICISË: RESPEKTONI ARTISTËT, AS SAMPISTËT E RAMIZ ALISË NUK E KANË PREKUR ME DORË EDMOND BUDINËN

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pak minuta më parë për përplasjen e punonjësve të policisë dhe artistëve që kundërshtojnë prishjen e Teatrit Kombëtar. Meta i quan përplasjet ngjarje të shëmtuara dhe të turpshme, ndërkohë që për dhunimin e regjisorit Edmond Budina deklaron se nuk e kanë prekur me dorë as sampistët e Ramiz Alisë. REAGIMI […]

Vazhdo të lexosh

Edhe “Shqiponja” nën këmbët e Edi Ramës

Nga Enton Abilekaj: Heqja e Shqiponjës natën, në fshehtësi, fotografimi i rrëzimit të saj për ta përdorur për gallatë në rrjetet sociale, vetëm sa tregon se autorët vërtetë kanë pushtet të pakontrolluar, por nuk kanë as dinjitetin e halabakut më të lodhur të lagjes. Nëse do të kishin sadopak dinjitet nuk do vepronin si hajdutët […]

Vazhdo të lexosh