Balla: Ja kur ngrihet komisioni hetimor për shkarkimin e Presidentit

Nga studio e News24 në Elbasan, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla foli për situatën politike, iniciativën e maxhorancën për shkarkimin e Presidentit dhe zgjedhjet e së dielës.Balla tha se shqiptarët e kanë fituar betejën me 4 politikanë të korruptuar, duke iu referuar Presidentit Ilir Meta, ish-kryeministrit Sali Berisha, kreut të PD-së Lulzim […]

Vazhdo të lexosh

ISH-DEPUTETI I PD KËRCËNON BALLËN: JE HASMI I FAMILJES SIME, MEZI PRES TË TAKOJ BALLË PËR BALLË

Ish-deputeti  i Partisë Demokratike, Aurel Bylykbashi doli në një konferencë për shtyp nga selia blu në Elbasan, pasi gjykata vendosi ditën e dielë detyrim paraqitje për të dhe dy ish-sekretarët në Librazhd e Përrenjas, Erlind Gurra dhe Leonard Ozuni. Bylykbashi i është drejtuar kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Ballës që është njëherazi dhe […]

Vazhdo të lexosh

Tërbohen socialistët/ Ish-funksionarët e PD, po marin postet më të rëndësishme shtetërore. EMRI

Dorëzim pushteti apo pushtet tej të majtës dhe të djathtës? Pas propozimit të një prej anëtarëve të grupit të zjarrit të 21 janarit për kryebashkiak nga PS; pas emwrimit dhe shkarkimit të drejtoreshës së hetimit tatimor Lamaj në postin e lartë ndërkohë që ka qenë në shtabin e kandidatit të PD Halim Kosova, tashmë një […]

Vazhdo të lexosh

Balla/ Kush guxon të pengojë, qoftë edhe një zgjedhës të vetëm e dinë se çfarë i pret

Taulant Balla prezantoi listën e 51 kandidatëve për këshilltarë të PS në Këshillin Bashkiak të Elbasanit. Gjatë fjalës së tij, Balla theksoi se zgjedhjet do të zhvillohen. ‘Kush guxon të pengojë, qoftë edhe një zgjedhës të vetëm të shkojë për të ushtruar të drejtën e vet, Kodi Penal është i qartë. Të gjithë e dinë […]

Vazhdo të lexosh

Balla/ “Kush mendon që Elbasani është diçka tjetër, përveç se djepi i dijes, e ka shumë gabim

Taulant Balla ka uruar 7 marsin nga shkolla ‘Qamil Guranjaku’ në Elbasan, e cila feston sot 60-vjetorin e hapjes. Balla i është përgjigjur politikanëve të cilët hedhin baltë mbi Elbasanin, teksa e cilëson këtë qytet si kryeqytetin e dijes në të gjithë Shqipërinë. Gjithashtu, kreu i Grupit Parlamentar të PS-së shpreh mirënjohje dhe respekt për […]

Vazhdo të lexosh

Basha në Prokurori/ Ja emrat e dy deputetëve të tjerë socialistë në aferën ‘Toyota Yaris’. VIDEO

Lulzim Basha ka nxjerrë emrat e dy deputetëve të tjerë socialistë si të përfshirë në aferën e 3.4 milionë eurove në “Toyota Yaris”, konkretisht, të Ulsi Manjës dhe të Jurgis Çyrbes. Deklarata e Bashës ka ardhur pas daljes nga Prokuroria e Tiranës, ku ai  është paraqitur prej padisë së ngritur ndaj tij nga deputeti socialist […]

Vazhdo të lexosh

Baton Haxhiu: Balla duhet të largohet

Baton Haxhiu gazetari dhe analisti i njohur që mbron qendrimet e Ramës, është shprehur sonte kundër numrit II të PS, Taulant Balla. I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” ai zhvilloi një debat me Fatos Lubonjen lidhur me denoncimin e opozites se nga të dhënat e sistemit TIMS rezulton se Balla ka udhetuar mbi 50 here […]

Vazhdo të lexosh

E fundit/ Berisha: Në orën 14:00, dokumente përvëluese për Taulant Ballën

Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan në faqen e tij në Facebook se në orën 14:00 do të publikojë dokumente përvëluese ndaj Taulant Ballës. Një ditë më parë ish-kryeministri publikoi një foto të Taulant Ballës me Maksi Beçajn, person i arrestuar për trafik kokaine. Balla reagoi duke thënë se gjithçka ishte montazh. Por sot ish-kryeministri Sali Berisha […]

Vazhdo të lexosh

Kazanët e “Lasgushit” në aksion. Intervista me kurriz e “kazanit” të Bolinos.

Ngjarjet kanë lëvizur me shpejtësi mbrëmjen e sotme pasi një ocifer policie i larguar tashmë nga vendi, denoncoi se i është vendosur pistoleta në kokë për të mbyllur çështjen në ngarkim të djalit të deputetit të Krujës, Rrahman Rraja. Kujtojmë se oficeri i policisë, Emiljano Nuhu tha se “deputeti Taulant Balla, kryebashkiaku Artur Bushi, deputeti […]

Vazhdo të lexosh

Video/ Dëshmia tronditëse, kush është deputeti që porosit vrasjet me pagesë, gazetari prova në “Shijak.tv

Gazetari investigative, Basir Çollaku ka paralajmëruar se do të japë fakte tronditëse sot në një emision në “Shijak.tv” në lidhje me inkriminimin e politikës. Në një njoftim të shkurtër në facebook, Çollaku ngre një sërë pyetjesh me beckraund të rëndë kriminal që do të marrin përgjigje në këtë emision. “Dëshmi tronditëse, kush është deputeti që […]

Vazhdo të lexosh