MOHUAN RRITJEN E TAKSËS SË KARBURANTIT, ISH-DEPUTETI I PD NXJERR VENDIMIN: QEVERIA MASHTRON

 Ish-deputeti i PD Agron Shehaj ka publikuar vendimin e Këshillit të Ministrave duke akuzuar qeverinë se po mashtron duke mohuar taksën. “Qeveria mashtron qytetarët duke mohuar taksën e re mbi naftën.Ligji i ri parashikon shprehimisht që burimi financiar i agjencisë mbi menaxhimin e rezervave të naftës do të jetë: “Tarifat e krijimit dhe mbajtjes se […]

Vazhdo të lexosh

LSI/ Refuzoni pagesën e rrugës së Kombit

Përmes një postimi në facebook Vasili e quan “vjedhje të turpshme” këtë taksë: “Kryeministri per vete shkon ne shtepi ne SURREL pa paguar asnje lek,ndersa kukesianet e varfer duhet te paguajne lekun e fundit per te hyre ne shtepi.” “Qeveria hajdute kerkon serish qe te filloje pagesa te Rruga e Kombit,qe me parate e qytetareve […]

Vazhdo të lexosh

Taksë edhe në autostradën e Kosovës

Pas vendimit të Qeverisë së Shqipërisë që Rruga e Kombit, të shfrytëzohet me pagesë, 5 euro për një drejtim, si dhe 5 euro në drejtim tjetër, një gjë të tillë po e paralajmërojnë edhe zyrtarë të Qeverisë së Kosovës. Shumë shpejt pritet të vendoset taksa për shfrytëzimin e autostradës së Kosovës. Zyrtraet Kosovarë, theksojnë se […]

Vazhdo të lexosh

Blushi: Ministrat u hoqën si taksë për koalicionin me Ilir Metën, kaq e thjeshtë paguhet një taksë te Meta, nuk është një parti mbi Shqipërinë

Ben Blushi nuk ka nguruar sot të tregohet cinik me ish kolegët e tij të deridjeshëm duke i quajtur si njerëz pa dinjitet që nuk mbrojnë dot punën e tyre pasi Edi Rama i shiti në tregun e Koalicionit. Blushi e ka shpjeguar heqjen e Saimir tahirit dhe tre ministrave të tjerë me versionin e […]

Vazhdo të lexosh