Asnjehere nje President Amerikan nuk ka pritur një kryetar opozite në kulmin e fushatës. Thanks Mr. Trump

Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me presidentin e SHBA-së, Donald Trump. Është vetë Basha që e ka bërë publik takimin e zhvilluar në SHBA. “Takim i jashtëzakonshëm me Presidentin Donald Trump! Vizioni dhe kauza e tij janë frymëzim dhe inkurajim kolosal për lëvizjen tonë për një Republikë të qytetarëve, me ekonomi të fortë dhe […]

Continue Reading

Demiraj takim me ambasadorin e Italisë: Luftë totale mbjelljes së kanabisit

Ministri i Punëve të Brendshme, Dritan Demiraj priti në një takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Tiranë, Alberto Cutillo, me të cilin biseduan rreth bashkëpunimit të frytshëm dy palësh. Ambasadori italian Cutillo i shprehu ministrit Demiraj përgëzimet për postin e Ministrit të Punëve të Brendshme, në këtë moment delikat dhe të rëndësishëm për vendin. […]

Continue Reading

Nishanit takon kongresmenët. Ja çfarë u diskutua

Bujar Nishani ka zhvilluar sot një takim pune me një delegacion anëtarësh të Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të kryesuar nga Kryetari Bob Goodlatte. Presidenti Nishani dhe kongresmenët amerikanë diskutuan dhe ndanë mendime e pikëpamje mbi çështje të ndryshme si: situata politike në Shqipëri, zgjedhjet e ardhshme parlamentare, ecuria e reformës në drejtësi, […]

Continue Reading

Erdogan takon babanë që humbi dy fëmijët në sulmin me armë kimike

Menjëherë pas sulmit me armë kimike Yusuf Abdulhamid me fëmijët e tij, Aya dhe Ahmed në krahë, u nis drejt një spitali në Turqi. Kishte shpresë së do t’i shpëtonte, por ata dhanë shpirt pa hyrë në territorin turk. Fotoja e tij me dy fëmijët e pajetë në krahë bëri gjiron e rrjetit, duke prekur […]

Continue Reading

Basha takon kryetarët e degëve të PD, merret vendimi për protestën

40 ditë nga protesta e opozitës në çadër është marrë vendimi që ajo të vazhdojë. Lajmi u bë e ditur nga Partia Demokratike e cila tha se kryetari Basha ka takuar sot kryetarët e sekretarët e degëve të PD-së.  “U konkludua se nuk ka asnjë tërheqje nga objektivat dhe kërkesat e opozitës”, thuhet në njoftim. […]

Continue Reading

Rama presion Metës. Fillon takimet me partitë e tjera për koalicion

Edi Rama ka nisur negociatat me partitë e vogla. Në vitin 2013 për zgjedhjet parlamentare ky koalicion pati 37 parti, ndërsa në vitin 2015 në zgjedhjet lokale, koalicioni i majtë regjistroi 39 parti “Shqiptarja.com” raporton se takimet me kryetarët e partive të vogla janë kryer në zyrën e Ramës në kryeministri dhe përgjithësisht kanë qenë […]

Continue Reading

Zoran Zaev takon Ali Ahmetin për Qeverinë

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar në Tetovë, kryetarin e Lidhjes Social-demokrate, Zoran Zaev për të diskutuar lidhur me marrëveshjen eventuale mes dy partive për forminin e qeverisë së re të Maqedonisë. Detaje nga ky takim nuk ende nuk janë dhënë, por siç bëhet e ditur Ahmeti dhe Zaev janë përqëndruar jo vetëm në çështjen […]

Continue Reading