Kryemadhi takime në SHBA: Bisedë e frytshme, se si vendi mund të dalë nga kriza

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ndodhet në Washington në një vizitë pune. Ajo është e ftuar në Mbledhjen Vjetore të “US Association of Former Members of Congress”. Në një postim në rrjetet sociale Monika Kryemadhi njofton për takimin që ka zhvilluar në Washington me profesor Daniel Serwer të Qendrës për Çështjet Transatlantike, […]

Vazhdo të lexosh

Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, Albana Vokshi, takime në Uashington

Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, deputetja  Albana Vokshi ngriti shqetësimin në Uashington për përkeqësimin e statusit të grave dhe vajzave në Shqipëri. Në takimet me Drejtuesen e Grupit të Bankës Botërore, kongresmenë, zv.Sekretaret e Shtetit për Thesarin, drejtues të lartë të USAID,  drejtues të Agjensisë për Bizneset e Vogla e të Mesme […]

Vazhdo të lexosh

Ministri i Enver Hoxhes në takimet e zv ministrit të PS-së, Petro Koçi

Kiço Mustaqi  shfaqet në krah të zëvëndësministrit të Mbrojtjes, Petro Koçi, në ceremoninë e përvjetorit të Divizionit “Asim Zeneli”. Kiço Mustaqi, ish-ministër i Mbrojtjes në kohën e diktaturës dhe ish-anëtari i Byrosë Politike, është shfaqur në krah të zëvendësministrit të Mbrojtjes Petro Koçi, në ceremoninë përkujtimore të përvjetorit të Divizionit “Asim Zeneli”. Referuar fotos së publikuar nga […]

Vazhdo të lexosh