Xhixho: Shefi i vogël, shpëtoi nga burgu por formalisht u shpall fajtor që të shpëtojë shefi i madh

Ish deputeja e LSI Erisa Xhixho ka dhënë një deklaratë nga selia e LSI gjatë ditës së sotme kua ka paraqitur qendrimin e kësj force politike per denimin e Tahirit “Sepse, ndërsa Saimir Tahiri dënohet me shërbim prove, ata që nuk janë në shërbim të shefit të madh përfundojnë në burg edhe kur mbrojnë shtëpitë […]

Vazhdo të lexosh

Deklaratë e fortë në Kuvend/ “Saimir Tahiri mund të plasë filmimet në orën 16:00”

Deputeti Myslim Murrizi ka bërë një deklaratë të fortë në foltoren e Kuvendit, teksa ka komentuar procesin ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir tahiri, për të cilin pritet vendimi final i Gjykatës së Krimeve të Rënda në orën 16:00. Murrizi ka deklaruar se ish-ministri Tahiri mund të publikojë ndonjë kasetë me filmime sot në orën 16:00, […]

Vazhdo të lexosh

Nga Basir Çollaku/ Letër Emiljano Shullazit…

Ç’të të thote vllai jot…eshte xhevapi i Rames kur shet… I arrestuar ne pritje te denimit Shullazi. Mik dhe armik i pakujt dhe shumekujt, vartes dhe epror ne terrene te veshtira, telasheheqes dhe telasheprodhues per shume politikane rioshe dhe gerrnjare, biznesmene, zyrtare te sistemit, i shume akuzuar dhe akuzues, kontribues dhe kompromentues i drejtesise, deshmitar, […]

Vazhdo të lexosh

A janë ministrat e Ramës, Shullazi, Dajti, Balili, Geron Xhafa, Keçi, Lul Berisha, Dako, Sejdini, Tahiri…

Emiljano Shullazi u arrestua kur ne Tirane mungonin Sajmir Tahiri minister i brendeshem.ne ate kohe dhe shefi i tij Edi Rama. Ata me telefona te fikur nga Amerika ku po fluturonin per tu kthyer, u justifikuan para Shullazit se skishin çfare te benin. Ishte kallzimi publikni Sali Berishes per kanosjen qe u beri Mynyr Konit […]

Vazhdo të lexosh

Shpërthen gazeta Franceze ‘Liberation’: Edi Rama dhe farsa e luftës kundër drogës në Shqipëri

Një nga gazetat më të mëdha në Francë ‘Liberatio’ ka botuar një artikull ku bën një bilanc të shkurtër të mundësisë së mos hapjes së negociatave dhe luftës kundër krimit të organziuar si një sfide e humbur e qeverisë së majtë. Nga Giovanni Vale Jérôme André Dyshimet e rënda të bashkëpunimit midis qeverisë socialiste dhe […]

Vazhdo të lexosh

Prokurorja 69-she e përkohshme!

Nga Flamur Vezaj E shikoj Prokurorinë në kaos, Prokurorët janë të demotivuar, pasi emërimet apo shkarkimet nuk kanë lidhje me meritën e tyre. Ka vështirësi në implementimin e reformës në drejtësi. Ka shpërndarje të pabarabartë të ngarkesës në punë’-Arta Marku para komisionit si kandidate për Prokuroren e Pergjithshme te Perkohshme! Edhe pse Kane kaluar gati 6 […]

Vazhdo të lexosh

Lirohet ish Ministri Brëndshëm Saimir Tahiri

Apeli i Krimeve të Rënda ka vendosur që të lejë të lirë ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Vendimi rrëzon gjykatën e Shkallës së Parë. Avokati Maks Haxhia është shprehur se Gjykata e Apelit ka vendosur të shuajë masën e sigurisë për Saimir Tahirin, duke e lënë të lirë. Sipas Haxhiajt, Saimir Tahiri është i lirë […]

Vazhdo të lexosh

Skandali me radarët, 4 jashtë funksionit, 2 me ndjeshmëri të ulët. Dokumentat e dëshmitë

Dritëhijet e një skandali Sistemi i radarëve ose  ndryshe sistemi i monitorimit të hapësirës detare shqiptare është një ndër sistemet më të rëndësishme në vend, pasi lidhet drejtpërsëdrejti me sigurinë. Para thuajse një viti në jetën politike të vendit mbizotëroi debati mbi atë që u quajt si fikja e radarëve, ku opozita hodhi akuza të […]

Vazhdo të lexosh

Berisha/ Sulmet e opozitës po çojnë mafien qeveritare të Shqipërisë me në krye Edi Ramën drejt agonisë!

Në një status në “Facebook”, Berisha aludon se është ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri që po e lufton ministrin Fatmir Xhafaj. Ja statusi i ish-kryeministri Sali Berisha: Këto javë, familjet mafioze Tahiri dhe Xhafa kanë mprehur hanxharët dhe po i vërsulen njëra-tjetrës në të gjitha nivelet për qërim hesapesh? Në një betejë për jetë a […]

Vazhdo të lexosh

Ish-ministri Tahiri sot para gjykatës

Saimir Tahiri, do të dalë sot në 11:00 para Gjykatës së Krimeve të Rënda për verifikimin e masës së sigurisë dhe po ashtu do të merret në pyetje. Tahiri, këtë herë do t’i duhet të shoqërohet me policë nga banesa e tij tek “Kodra e Diellit” për në sallën e gjyqit.  Ndërkohë, mësohet se gjyqtare […]

Vazhdo të lexosh