Super-helikopterët amerikanë mbërrijnë në Letoni/ Video

Pesë helikopterë ushtarakë  amerikanë dhe gati 50 marinsa  kanë mbërritur në kryeqytetin letonez të Rigas si pjesë e operacionit të NATO në  Atlantik, shkrua  “RT”. Helikopterët kanë zbarkuar nga një avion transporti të mërkurën dhe janë mirëpritur nga zyrtarët vendas, përfshirë ambasadorin amerikan në Letoni, Bikoff Nancy Pettit. “AvionI transportues i Forcave Ajrore amerikane arriti […]

Vazhdo të lexosh