Përfundon hedhja e shortit në Europa League, ja 12 grupet.

Janë 48 skuadrat të shpërndara në 12 grupet, në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm të Europës. Fati i goglave ka vendosur që Lazio e Strakoshës të pozicionohet në Grupin E, ku do të përballet skuadra: Celtic (SCO), Rennes (FRA) dhe CFR Cluj (ROU), shkruan SYRI.net. Në grup të vështirë ka përfunduar edhe Manchester United me kundërshtarë, Astana (KAZ), Partizan (SRB) dhe AZ Alkmaar (NED). […]

Vazhdo të lexosh

Strakosha ishte nga më të mirët në fushë për Lacion në ndeshjen ndaj Juventusit

“Tuttomercatoëeb”, ka zgjedhur notën 6.5 për gardianin shqiptar, dhe shkruan: “Pret mirë me duar në disa raste, ndonjëherë i beson shumë edhe këmbëve. I jashtëzakonshëm përballë Ronaldos, por në rastet e golave nuk ka çfarë të bëjë më tepër.” Ndërkohë, tek Juventusi Kielini dhe Pjaniç, vlerësohen të dy me notën 7, mbrojtësi si një “mur” […]

Vazhdo të lexosh

Strakosha: Dëgjova babain, ndala Dybalën

Gardiani i portës Strakosha ishte padyshim heroi i Lazios në fitoren ndaj Juventusit në Torino. Portieri i kombëtares shqiptare priti penalltinë e Dybalës, në minutën e fundit shtesë, por edhe disa gjuajtje të rrëzikëshme gjatë ndeshjes. Gardiani i Lazios ishte në një lidhje të drejtëpërdrejtë në emisionin ‘Zona Gol’, në Supersport, ku tregoi emocionet e […]

Vazhdo të lexosh

Strakosha pëson 3 gola/Video

Roma ka mposhtur 3-2 Lazion në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kupës së Italisë, por në finale kanë kaluar lacialët falë fitores 2-0 në ndeshjen e parë. Golat për Lazion u shënuan nga Savic dhe Immobile, ndërsa për Romën shënuan El Shaarawy dhe dy të tjerë nga Salah. Në portë për Lazion gjendej shqiptari Thomas […]

Vazhdo të lexosh