Basha: Qeveria e narkotrafikut, dy standarde për drejtësinë

Lulzim Basha ka hedhur akuza të forta ndaj qeverisë së Edi Ramës, pasi mbrojti Saimir Tahirin nga arrestimi për akuzat e ngritura ndaj tij, si trafik droge dhe korrupsion të zyrtarëve të lartë. ‘24 deputetëve Kuvendi i Shqipërisë i ka hequr mandatin. Detyra e parlamentit është vetëm ti hapë rrugë drejtësisë, deri më sot. Rama […]

Continue Reading

Vasili pas tërheqjes së Ramës/ Zgjedhjet me standarde duhet të jenë prioritet i të gjitha forcave politike.

Pas terheqjes nga Rama te kandidatit te PS per kreun e bashkise se Kavajes, ka reaguar edhe Kryetari i sapozgjedhur i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili. Sipas tij shtyrja e zgjedhjeve në Kavajë u bë për të ç’tensionuar situatën e krijuar dhe për të shmangur përplasjet mes palëve. Ndërkohë që ai ju ka bërë […]

Continue Reading

Nga Frrok Çupi: Katër stade në ditën e pestë të protestës

Sot në ditën e pestë të protestës janë shënuar katër “milestone”. Sigurisht, nuk është si në ditën e parë ku shpërtheu në shesh entuziazmi qytetar kombëtar për largimin e një qeverie arrogante, të bezdisshme dhe jo- popullore. Atë ditë, me 18 shkurt, shumica e qytetarëve menduan se “qeveria do të bindet” për pak orë dhe […]

Continue Reading