Problemet me mushkëritë pasi këni kaluar COVID-19

Sanije Abdullahu 68-vjeçare, në muajin tetor të vitit të kaluar kishte rezultuar pozitive me sëmundjen COVID -19, të cilin e ka përfunduar pa simptoma. Problemet shëndetësore Sanijes iu paraqiten pas shërimit nga koronavirusi, saktësisht dy javë pasi një testim tjetër kishte treguar se tashmë ajo e kishte kaluar virusin. Në një bisedë për Radion Evropa […]

Continue Reading

Pompeo, asnjë dijeni për ‘dosjen’ e Berishës!

Aktivistja e mirënjohur shqiptare në SHBA, Evi Kokalari, ka pasur një takim të premten me ish-Sekretarin amerikan Mike Pompeo, të cilin e ka pyetur drejtpërsëdrejti për një nga çështjet më të bujshme të politikës shqiptare ditët e fundit, të ashtuquajturën “dosje” për ish-kryeministrin Sali Berisha. Dhe përgjigja që ka marrë… Vetë Kokalari tregon: “Pata fatin të […]

Continue Reading

Anton Martini: Shteti im më “pushkatoi” mua dhe familjen time

Ish-prokurori Artan Martini ka reaguar ditën e sotme pasi u shkarkua përfundimisht nga detyra nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Martini shkruan se ishte i përgatitur për këtë vendim, pasi sipas tij kishte të gjithë të dhënat e nevojshme që po punohej në menyrë të kamufluar kundër Martinit. Martini […]

Continue Reading

Baballaret i largoje vetingu, femijet i pranon Shkolla Magjistratures per gjyqtare e prokurore!

Nga Flamur Vezaj Agim Bendo u perjashtua per 15 vite nga sistemi i drejtesise pasi ju shmang vetingut me doreheqje, i biri fiton Shkollen e Magjistratures! Te njejten shkolle ka fituar edhe vajza e ish-gjyqtarit Gramoz Levanaj edhe ky i perjashtuar nga sistemi me modelin e doreheqjes! I njejti fat i ra edhe vajzes se […]

Continue Reading

Finalja e Kupës së Shqipërisë do luhet me tifozë

Komiteti Teknik i Ekspertë vendosi që tifozët do të rikthehen në stadiume vetëm pas 1 korrikut, me një numër të redaktuar prej 30% të kapacitetit të stadiumit. Ky ishte një vendim që la një shije të hidhur tek FSHF dhe jo vetëm pasi dëshironin që të paktën finalja e Kupës së Shqipërisë të luhej me […]

Continue Reading

Lulzim Basha vijoi takimet ne qytetin e Dibrës

Kryetari aktual i PD-së, Lulzim Basha vizitoi sot qytetin e Dibrës, ku dhe u prit nga një numër i konsiderueshëm mbështetësish. Takimet e kryedemokratit po zhvillohen në kuadër të fushatës që po bën për të mbajtur postin e kreut të PD-së, me zgjedhjet që do të zhvillohen në 13 qershor të këtij viti. Ndërkohë deputeti […]

Continue Reading

Skandali i patronazhistëve/ “Le Figaro”: PS fitoi me metodat e sigurimit

Gazeta e madhe franceze Le Figaro, i ka kushtuar një artikull të gjatë trashigimisë komuniste të Shqipërisë, rolit të sigurimit të shtetit në një nga diktaturat më të egra të lindjes, si dhe përdorimit të këtyre metodave nga socialistët në pushtet duke u mbështetur tek skandali i përdorimit të patronazhistëve për zgjedhje. Reporteri, Thierry Portes, […]

Continue Reading

Në Fier 35 persona votuan për 91, në Korçë 23 persona votuan për 63

Kryqëzimi i të dhënave nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vazhdon të prodhojë të dhëna interesante. Këtë herë këto të dhëna vijnë për qarkun e Fierit dhe të Korçës. Kështu, sipas të dhënave paraprake, në qarkun e Fierit janë 35 persona që kanë dhënë shenjat e gishtit për 91 votues. Ndërkohë, në qarkun e Korçës, janë […]

Continue Reading

Bashkia e Tiranës rrit çmimin e aboneve

Nga Boldnews.al Për pak ditë dalin fiqtë e hershëm në treg, njëkohësisht me vendimin e Bashkisë Tiranë për të hequr nga qarkullimi abonetë e përgjithshme, duke detyruar qytetarët që të paguajnë edhe më shumë në ato urbanë që qëndrojnë kapic, pa kushtet dhe orë të tëra në trafik. Sapo ka shkelur në Bashkinë Tiranë, Erion […]

Continue Reading

Shehaj në Durrës: Nëse Ramën nuk e mundim dot në zgjedhje, atëherë t´a rrëzojmë nga sheshet

Kandidati për Kryetarin e PD-së, Agron Shehaj, gjatë një takimi me demokratët në Durrës, u shpreh se nëse ne do të dalim në konkluzionin se nuk mund të fitojmë zgjedhjet kundër Edi Ramës, atëherë duhet të zgjedhim opsionin për ta rrëzuar me protesta. Shehaj tha se është i bindur se zgjedhjet me Ramën mund të […]

Continue Reading

Meta: Plotësimi i vakancave të AMA të bëhet nga Parlamenti i ri

“Plotësimi i vakancave të AMA-s duhet të bëhet nga Parlamenti i ri i dalë nga zgjedhjet e 25 prillit”. Kështu shprehet Presidenti Ilir Meta, teksa kërkon shtryjen e plotësimit të vakancave për këtë institucion. Sipas tij, çdo tentativë për kontroll të lirisë së medias është goditje e rëndë për demokracinë dhe minon integrimin:“Duke e përkrahur […]

Continue Reading

Basha: Gati dosja e manipulimit zgjedhor

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi këtë të Enjte takime me demokratë në Gjirokastër, Tepelenë e Përmet. Basha u shpreh se, 25 prilli ishte masakra më e madhe zgjedhore ndaj shqiptareve. “Do luftojmë bashkë me gjithë fuqinë qe na dhanë njerëzit deri në fitore”, theksoi ai. Basha bëri me dije se dje dhe gjatë ditës […]

Continue Reading

Vuçiç merr siguri të plotë nga Greqia për mosnjohjen e Kosovës

Aleksander Vuçiç ka deklaruar se ka marrë siguri të plotë nga Greqia se nuk do ta njohë Kosovën si shtet të pavarur dhe se raportet e mira të Athinës me Prishtinën nuk janë lajm aspak i mirë për Serbinë. “Unë nuk dua të them asgjë para se të dimë diçka, por ka pasur disa ndryshime […]

Continue Reading

Basha në familjen durrsake: Vijmë me plan pune jo premtime boshe

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka qenë sot në një familje durrsake, të cilët janë shprehur se kanë kontribuuar për Partinë Socialiste, janë anëtarë të saj, por se janë të zhgënjyer. Basha tha se PD vjen me një plan punë dhe jo premtime boshe. Ai theksoi se zotimet janë pjesë e një plani për të […]

Continue Reading

Rinas/ Kontrollorët turq nuk njohin pajisjet…

Kanë rinisur të gjitha fluturimet në Aeroportin e Rinasit, pasi në kullën e vrojtimit qëndrojnë kontrollorë të trafikut ajror nga Turqia. dosja.al është interesuar pranë ekspertëve të fushës, për të mësuar më shumë rreth aftësisë së përshtatjes së tyre në kullën shqiptare, ndërsa përgjigjet nuk qenë optimiste. Burime për dosja.al nga Rinasi kanë bërë me dije se të dërguarit […]

Continue Reading

Zbardhet debati mes ministres Balluku e punonjësve të Albcontrol (VIDEO)

‘BalkanWeb’ zbardh debatin e zhvilluar mesditën e sotme në mbledhjen mes ministres së Infrastrukturës Belinda Balluku dhe punonjësve të AlbControl, të cilët kanë firmosur deklaratën e paaftësisë së përkohshme për shkak të stresit të vazhdueshëm që kanë në punë, ndikuar edhe nga pandemia. Në mbledhje, e cila përfundoi pa një marrëveshje mes palëve, punonjësit e […]

Continue Reading