Braimllari takon familje në fushën e Korçës të lëna në mëshirë të fatit.

Kryesuesi i listes se LSI ne qarkun e Korces, Endrit Ibraimllari, vazhdon cdo dite takimet me banore te ketij qarku. Çdo ditë takojmë familje në fushën e Korçës të cilat përballen me kushte shumë të vështira ekonomike.Është papërgjegjshmëri dhe paturpësi e Rilindjes që në këto vite i la në mëshirë të fatit.Rilindja nuk e përkrahu […]

Continue Reading

Kryemadhi me gratë në Elbasan, shpjegon programin “Bebja në bebe”

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është takuar sot me gratë në Elbasan, me të cilat ka ndarë prioritetet e programit të partisë së saj. Zonja Kryemadhi shpregoi dhe në veçanti programin “Bebja në bebe” ku këto para nga 1 mijë euro në vit, do të futen në fondacione me interesa që fëmija që lind sot […]

Continue Reading

Kryemadhi: Të bindim qytetarët të votojnë, si dhe të aplikojnë për karta identiteti

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, e ka nisur ditën e sotme me banorët e Njësisë NR. 9 në Tiranë, me të cilët ka diskutuar për problematike të ndryshme sociale. Gjatë fjalës së saj me qytetarët, Kryemadhi është shprehur se sot njerëzit ndihen të pa përkrahur, të pambrojtur, nuk kanë mundësinë e krijimit të biznesit, të […]

Continue Reading

30 vjet RD/ Basha: Pas 25 prillit do anuloj ligjin e censurës

Lulzim Basha ka përkujtuar 30-vjetorin e themelimit të gazetës ‘Rilindja Demokratike’. Lideri i opozitës paralajmëron se angazhimi i tij i parë si kryeministër pas 25 prillit, do të jetë anulimi i ligjit që cenon lirinë e shprehjes që pritet të miratohet nga qeveria aktuale. Në mesazhin e tij, kreu i PD-së shton se ‘historia e […]

Continue Reading

“Turqia po furnizon Serbinë, Majko: Kosova na ka ne” (VIDEO)

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç kërcënoi hapur me Iuftë Kosovën dhe shqiptarët duke marrë si shembull atë që ndodhi në Nagorni Karabakh mes armenëve etnikë dhe Azerbajxhanit. Vuçiç tha se mes serbve dhe shqiptarëve ka një konflikt të ngrirë dhe ai mund të shkrijë duke sjellë pasoja të rënda. Një deklaratë e tillë riktheu kujtimet e […]

Continue Reading

Basha: Politika në Shqipëri e Kosovë të mbështesë njëzëri luftën e UÇK!

Kreu u PD Lulzim Basha ka pritur në një takim në selinë blu kreun në detyrë të PDK Enver Hoxhaj, me të cilin kanë diskutuar temat e aktualitetit në dy vendet dhe kanë bërë një thirrje të përbashkët: Diplomacia shqiptare të jetë në mbështetje të Kosovës. “Diplomacia shqiptare duhet të jetë në mbështetje të Kosovës. […]

Continue Reading

Ndryshimet në Qeveri/ Vihet Lena të punojë në sektorin e Prenës.

Nga Ilir Kalemaj Ndryshimet qeveritare na tregojnë disa gjëra: 1. Në republikën ekzekutive që kemi, kryeministri nuk është një primus inter partes sic duhej të ishte në një republikë parlamentare apo sic ishte krijuar tradita me ministra politikë dhe të fortë por qeveris si kryeministër me zv.ministra. 2. Pavarësisht qarkullimit kryesisht të të njëjtëve emra, […]

Continue Reading

Basha përballë të rinjve: Asgjë nuk është më bardh e zi sesa 25 prilli!

Në turin e takimeve me të rinjtë, kryetari i PD, Lulzim Basha, zhvilloi një bisedë shumë interesante me disa të rinj që nuk kanë vijuar dot universitetin ose kanë pamundësi të mbarojnë studimet nga pamundësia ekonomike. Vendimi ju takon ju. Vendimin do e merrni me 25 prill, do pranoni këtu kushte apo do ndryshojmë. Do […]

Continue Reading

Durrës, LSI/ Shqipëria, vendi i parë në Europë për pastrimin e parave

Ka reaguar dhe LSI në Durrës, përmes anëtares së Kryesisë, Berinda Bulku, thotë se Shqipëria është vendi i parë në Europë për pastrimin e parave. Berinda Bulku shprehet se “Shqipëria tashmë është përfshirë në listën e vendeve nën monitorim të shtuar, ose siç njihet ndryshe në “listën gri” nga Task Forca e Veprimit Financiar, një […]

Continue Reading

Përparim Spahiu: E turpshme, kryeministri ynë bën avokatin e Athinës

Ka reaguar dhe Kryetari i LSI-së në Tiranë, Përparim Spahiu ne lidhje me deklaratat e Edi Ramës lidhur me shtrirjen e Greqisë me 12 milje. Spahiu thotë në një reagim në Facebook, se avokatia që kryeministri i Shqipërisë po i bënë Athinës është e turpshme. Reagimi i plote: “E turpshme avokatia që KM vazhdon t’i […]

Continue Reading

61 ditë betejë me Covid-19, shërohet deputeti Andi Përmeti, mesazh bashkëshortes

Deputeti Andi Përmeti ka fituar pas 61 ditësh, betejën me virusin Covid-19. Është vetë deputeti që jep lajmin e mirë, ndërsa bën një dedikim për bashkëshorten që i ka qendruar pranë. “… maska dhe veshja anti-Covid te mbulonin friken e ndonje lajmi te kobshem qe mund te merrje nga momenti ne moment”, shkruan Përmeti ndër […]

Continue Reading

LSI Korçë: Vëmendja e Bashkisë te klientelizmi, ka lënë në mëshirë të fatit familjet në nevojë

Kordinatorja e Studentëve LSI Korçë, Ismeralda Seidolli thotë se Bashkia e Korçës e ka mendjen vetëm te klientët e saj, ndërsa familjet në nevojë i ka lënë në mëshirë të fatit. Në një komunikim për mediat, ajo shprehet: Jam këtu para jush në këtë komunikim me mediat, për të informuar opinionin publik në lidhje me […]

Continue Reading