Rama emëron motrën e Dalina Ficos(ish gruas) në krye të Institutit të Shëndetit Publik.

Rama ka bërë një tjetër emërim ditën e sotme. Ai ka emëruar motrën e Dalina Ficos në krye të Institutit të Shëndetit Publik. Vendimi është bërë publik ditën e sotme pas emërimit të Albana Ficos. Ajo vjen në këtë post, pas drejtimit të Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Fico zëvendëson Arjan Bregun. Delina Fico, motra […]

Vazhdo të lexosh

Nga Dritan Laçi/ Kush e vrau Blertën?

Blerta Pepa, 15 vjeç, nxënëse në shkollën e Mesme “Andon Zako Çajupi” në Tiranë u nda nga jeta ditën e djeshme në lulen e rinisë, për shkak të një gabimi mjekësor. Jo i fundit, as i vetmi në këto vite ku shëndetësia në Shqipëri është kthyer në një biznes të mirëfilltë kriminal, me mjekë që […]

Vazhdo të lexosh

Spitali “Hygeia”, abuzime skandaloze me pacientët e hemodializës

Sikurse paralajmëroi një ditë më parë Boldnews.al nis publikimin e shkeljeve të gjetura në spitalin “Hygeia” nga raporti i (DSHSUKS). Raporti ekskluziv që disponon Boldnews.al për Spitalin “Hygeia” zbulon abuzimin me fondet publike për shërbimin e hemodializës, një proces që mban në jetë të sëmurët me veshka. Të dhënat janë siguruar nga një raport 4 […]

Vazhdo të lexosh

Albana Vokshi: Beqja dhe vetting-u!!

BEQJA dhe VETTINGu!! Qe ne momentin qe Ilir Beqja firmos peticionin per Vetting-un, ai s’ka me asnje kuptim… C’kuptim ka Vetting I firmosur nga personi qe me korrupsionin dhe abuzimin galopant shkaterroi sistemin e shendetesise?? C’kuptim ka Vetting I firmosur nga personi qe ka marre ne qafe qindra, apo mijera paciente e familjare te tyre??!! […]

Vazhdo të lexosh