Masakër në spital/ Gjashtë të vdekur, dhe dy të plagosur…

Të paktën gjashte të vdekur, dhe dy të plagosur dhe një qytet nën ankth. Ky është bilanci i të shtënave gjatë mëngjesit të sotëm në një spital në qytetin e stravas në Çeki. Mediat lokale raportojnë se një person  ka hapur zjarr në rrethana ende të paqarta në spitalin e qytetit duke u arratisur pasi shkaktoi […]

Continue Reading

TRANSPLANT FALAS PËR NËNËN 30-VJEÇARE, MANASTIRLIU: FINANCIM 100% NGA SHTETI

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka vizituar një nënë 30 vjeçare, e cila ka kryer transplantin e veshkave falas, me financim 100% nga shteti. “Ti Esmeralda je një ndër 20 rastet, të cilët përgjatë vitit 2018 e në vijim kanë kryer transplantin falas nëpërmjet financimit publik në spitalet jo publike. Mua më […]

Continue Reading

Maradona shtrohet me urgjencë në spital

Diego Maradona është keq. Sipas mikut gazetar Lio Pecoraro ‘nuk ka asgjë të rëndë’. Por ndërkohë frika është. Maradona ishte shtruar në klinikën e Olivos, në zonën veriore të Buenos Aires, për një sërë kontrollesh rutinë përpara se të nisej për në Meksikë. Por mjekët kuptuan se diçka nuk shkonte dhe problemi ishte një hemorragji […]

Continue Reading

Tmerr/ Njëra prej grave që është shoqëruar mësohet se ka dështuar nga dhuna shtazarake që policia ka ushtruar ndaj saj.

Njëra prej grave që është shoqëruar mësohet se ka dështuar nga dhuna shtazarake që policia ka ushtruar ndaj saj. Një skandal i vërtetë ka ndodhur gjatë arrestimeve të djeshme nga policia të protestuesve që ishin tek parlamenti. Siç kanë bërë të ditur banorët e Astirit, Erjona Dozhani ka qenë 5 muajshe shtatzënë, por fatkeqësisht ka […]

Continue Reading

Arnold Schwarzenegger shtrohet urgjentisht në spital

Ai është një ndër aktoret më të famshëm në botë dhe me fansa të shumtë në çdo cep të globit. Arnold Schwarzenegger është shtruar urgjentisht në një spital të Kalifornisë së SHBA-ve. Aktori i është nënshtruar një ndërhyrje të hapur kirurgjike në zemër pas një procedure të zëvendësimi të dështuar të valvulave. TMZ, e cila […]

Continue Reading

Bashkia Dibër/ Përfaqësuesit e PDIU bëjnë për spital ata të PS

Katër zyrtarë të Ps janë goditur me mjete të forta në kokë sot nga përfaqësues të PDIU-së në përplasjen e fortë që ndodhi mes palëve në bashki. Lajmin e konfirmoi kryebashkiaku Muharrem Rama. Rama, në një prononcim për mediat, tha se ndodhej në spital për të shoqëruar të lënduarit. “Janë dhunuar zyrat e bashkisë nga […]

Continue Reading

Asfiksimi i nxënësve në Shupenzë/ Policia: 16 të shtruar në spital

Policia ka dhënë një deklaratë zyrtare lidhur em incidentin në shkollën e Bulqiës, ku dhjetra nxënës pëfunduan në spital të helmuar. Sipas Policiës, helmimi i 16 nxënësve së paku, të shtruar në spital, ka ardhur nga tymi i druve dhe jo nga gazi, pasi ishte bllokuar oxhaku i shkollës. Shkolla ngrohej me dru dhe jo […]

Continue Reading

Vasili i përgjigjet Ramës: Fakt jo kazan, asnjë spital i ndërtuar në 4 vite

Petrit Vasili, ka hedhur sot akuza të forta kundrejt kryeminstrit Rama, duke e akuzuar se në katër vite, qeveria e tij nuk ka ndërtuar asnjë spital. Vasili në një postim në rrjetin social facebook, jep të dhëna konkrete të cilat i quan,  fakte e jo kazan. Vasili shton se nga 86 milion euro që qeveria […]

Continue Reading

Skandal/ Dhitë pushtojnë spitalin e Kukësit.

Sot ka ndodhur nje skandal brenda ambjenteve te spitalit te Kukesit. Pacientet, por edhe te aferm te tyre jane ndeshur me nje ngjarje te pazakonte. Neper koridoret e spitali kane vershuar bageti te imeta te cilat pervec blegerimave kane leshuar edhe jashtqitjet e tyre neper koridor. Askush nuk mban pergjegjesi per kete skandal dhe keto […]

Continue Reading

Vëllai i Fatmir Xhafajt, me kallash brenda në spitalin e Vlorës

Ngjarja e rëndë ndodhi ditën e djeshme në Vlorë, ku u krye atentat mafioz ndaj Ferdinand Llanaj. Llanaj është marrë në mbrojtje nga persona të armatosur, ku mes tyre ka qenë dhe vëllai i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafajt. Sipas qytetarëve vlonjate Agron Xhafaj, i cili është shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge, ishte […]

Continue Reading

Ja pamjet ja si përfundoi në spital e dhunuar kryetarja e LRI-së në Pukë. Video

Kandidati për deputet i qarkut të Shkodrës, Dritan Ylli ka bërë publike Romina pamjet e Kuçit në spital. Ja çfarë shkruan ai në Facebook: Në këtë gjendje përfundoi Kryetarja e LRI-së Pukë, Romina Kuçi, pas dhunës dhe kërcënimeve të drejtuesve të rilindjes në Puke, të mbështetur nga Policia Shtetit… Romina se bashku me Kandidaten për […]

Continue Reading

Ish deputeti i Ramës rreh punonjësin e tatimeve dhe e bën për spital/ Ja emri

Një ngjarje e rëndë raportohet këto minuta për newsbomb.al. Burime nga Partia Demokratike bëjnë me dije se ish-deputeti Arben Ndoka ka goditur në ambientet e punës një punonjës të Tatimeve në Lezhë. Ambulanca dhe policia kanë shkuar në vendin e ngjarjes, por sipas burimeve kjo e fundit po tenton ta mbajë të fshehur. Pritet që […]

Continue Reading

Një grua 39 vjeçe ka ndërruar jetë në një spital privat në Tiranë. Policia fsheh emrin e spitalit.

Një grua 39 vjeçe mësohet se ka ndërruar jetë në një spital privat në Tiranë dhe drejtori, e mjekët e kanë fshehur ngjarjen e rëndë, duke mos e njoftuar policinë, por kanë lejuar familjarët që të marrin kufomën. Ngjarja që ka ndodhur prej 2 ditësh, duket se është mbajtur e fshehtë edhe nga vetë policia, […]

Continue Reading

Incidenti/ Berlusconi shtrohet me urgjencë në spital

Një incident i ka ndodhur në shtëpinë e tij në Portofino ish-presidentit të Milanit dhe ish-kryeministrit të Italisë, Silvio Berlusconi. Lideri i Forza Italia është rrëzuar dhe ka përplasur kokën, pasi është penguar në një tapet brenda shtëpisë. Fatmirësisht nuk ka pasur asgjë të rëndë, por duke pasur parasysh edhe moshën e 80-vjeçarit, Berluskoni është […]

Continue Reading

Ndahet nga jeta këngëtari i mirënjohur shqiptar Françesk Radi

Ka ndërruar jetë në spital këngëtari i mirënjohur shqiptar, Françesk Radi. Ky i fundit ishte i shtruar në spital pasi pësoi një hemorragji cerebrale. Një javë më parë ishte shtruar në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, por siç duket nuk ka mundur që të mbijetojë. Bashkëshortja e tij, spikerja e njohur Tefta Radi, bëri thirrje […]

Continue Reading

Plagosen me granatë dy fëmijë në ish-repartin ushtarak në Tiranë

Burime nga Policia bëjnë me dije se fëmijët ishin duke luajtur në një shtëpi të braktisur dhe po qëllonin më gurë drejt një objekti, i cili dyshohet se ka qenë predhë ose municion tjetër dhe ka shpërthyer. Fëmijët ishin rreth 20 metra larg dhe kanë mbetur të dy të plagosur. A.K 16 vjeç dhe E.K […]

Continue Reading

Oerd Bylykbashi: Ekstremistet e majte rrahin barbarisht ata qe po mbrojne Torren Veneciane nga Veliera e Dakos

Ekstremistet e majte rrahin barbarisht ata qe po mbrojne Torren Veneciane nga Veliera e Dakos Protestuesit e shoqerise civile qe po luftojne per te mbrojtur trashegimine dhe identitetin e Durresit dhe Shqiperise nga Veliera e Vangjush Dakos u sulmuan dhe rrahen barbarisht mbreme naten nga provokatore qe i sherbejne ketij regjimi bandit. Levizja e protestes […]

Continue Reading

Shqepet në dru një grua 60 vjeçe nga vëllezërit e saj sepse tradhëtoi burrin.

Një e moshuar nga Lushnja me inicialet F.S përfundoi në spital, pasi tre vëllezërit e saj më të vegjël në modhë e rrahën në mes të rrugës. Astrit Koroveshi 42 vjeç, Pëllumbi 53 vjeç dhe Ilmiu, 49 vjeç nuk e kanë mbajtur veten kur mësuan se motra e tyre e madhe tradhëtonte bashkëshortin e saj. […]

Continue Reading