TRANSPLANT FALAS PËR NËNËN 30-VJEÇARE, MANASTIRLIU: FINANCIM 100% NGA SHTETI

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka vizituar një nënë 30 vjeçare, e cila ka kryer transplantin e veshkave falas, me financim 100% nga shteti. “Ti Esmeralda je një ndër 20 rastet, të cilët përgjatë vitit 2018 e në vijim kanë kryer transplantin falas nëpërmjet financimit publik në spitalet jo publike. Mua më […]

Vazhdo të lexosh

Maradona shtrohet me urgjencë në spital

Diego Maradona është keq. Sipas mikut gazetar Lio Pecoraro ‘nuk ka asgjë të rëndë’. Por ndërkohë frika është. Maradona ishte shtruar në klinikën e Olivos, në zonën veriore të Buenos Aires, për një sërë kontrollesh rutinë përpara se të nisej për në Meksikë. Por mjekët kuptuan se diçka nuk shkonte dhe problemi ishte një hemorragji […]

Vazhdo të lexosh

Tmerr/ Njëra prej grave që është shoqëruar mësohet se ka dështuar nga dhuna shtazarake që policia ka ushtruar ndaj saj.

Njëra prej grave që është shoqëruar mësohet se ka dështuar nga dhuna shtazarake që policia ka ushtruar ndaj saj. Një skandal i vërtetë ka ndodhur gjatë arrestimeve të djeshme nga policia të protestuesve që ishin tek parlamenti. Siç kanë bërë të ditur banorët e Astirit, Erjona Dozhani ka qenë 5 muajshe shtatzënë, por fatkeqësisht ka […]

Vazhdo të lexosh

Incidenti/ Berlusconi shtrohet me urgjencë në spital

Një incident i ka ndodhur në shtëpinë e tij në Portofino ish-presidentit të Milanit dhe ish-kryeministrit të Italisë, Silvio Berlusconi. Lideri i Forza Italia është rrëzuar dhe ka përplasur kokën, pasi është penguar në një tapet brenda shtëpisë. Fatmirësisht nuk ka pasur asgjë të rëndë, por duke pasur parasysh edhe moshën e 80-vjeçarit, Berluskoni është […]

Vazhdo të lexosh

Oerd Bylykbashi: Ekstremistet e majte rrahin barbarisht ata qe po mbrojne Torren Veneciane nga Veliera e Dakos

Ekstremistet e majte rrahin barbarisht ata qe po mbrojne Torren Veneciane nga Veliera e Dakos Protestuesit e shoqerise civile qe po luftojne per te mbrojtur trashegimine dhe identitetin e Durresit dhe Shqiperise nga Veliera e Vangjush Dakos u sulmuan dhe rrahen barbarisht mbreme naten nga provokatore qe i sherbejne ketij regjimi bandit. Levizja e protestes […]

Vazhdo të lexosh