VIDEO/ Kush është “Shtriga e kuq e zi e Aviacionit Civil”?

Ceremoninë e inaugurimit të linjës “Air Albania”, Kryeministri Edi Rama e ka mbyllur një batutë për drejtoreshën e Aviacionit Civil, Belinda Balluku, të cilën e quajti si “Shtriga e kuq e zi të Aviacionit”. Balluku është ish-bashkëshortja e gazetarit të njohur Sokol Balla dhe ka punuar me Kryeministrin Rama si drejtoreshë e kabinetit në Bashkinë […]

Vazhdo të lexosh

Ish gruaja e Sokol Ballës 66 milionë lekë për trajnimin e dy studentëve

Albcontrol, shoqëria shtetërore që menaxhon dhe kontrollon hapësirën ajrore shqiptare, është përfshirë në një skandal, në lidhje me përdorimin e fondeve publike. E drejtuar nga Belinda Balluku, ky institucion ka hapur një tender për të trajnuar dy studentë. Deri këtu është në rregull, por abuzimi ka të bëjë me fondet që janë akorduar, plot 66 […]

Vazhdo të lexosh