Kërcënohet Artan Fuga/ Ja mesazhi kërcënues

Pas bërjes publike të një letre dërguar Drejtorit të Akademimisë së Shkencave ku rendiste problemet e këtij institucioni, dhe që për Fugën po shkon drejt degradimit, ka marrë një mesazh kërcënues. Ai shkruan se pasi kërkoi transformimin e Akademisë së Shkencave me anë të një letre publike,  i është kërkuar që të mbyllë gojën ose […]

Continue Reading

Lulzim Basha: Bojkotoni televizionet për ta ndjekur protestën nga rrjetet sociale.

Ka shpërthyer me një thirrje të fortë kundër mediave tradicionale Lulzim Basha, që i bëri thirrje qytetarëve t’i bojkotojnë televizionet për ta ndjekur protestën nga rrjetet sociale. Prej disa ditësh ka një konkurencë kokë më kokë në transmetimet direkte mes bashkëbisedimeve nga çadra e protestës dhe aktiviteteve të kryeministrit Edi Rama. Duke qenë se aktivitetet […]

Continue Reading