Braçe ngre tonet: Organizatorët e trazirave do shkojnë në burg

Zv.kryeministri Erion Braçe shprehet se nëse në 30 qershor do tentohet të prishen zgjedhjet, organizatorët e trazirave do të shkojnë në burg. I ftuar në Mbrëmje ABC, përballë gazetares Mirela Milori, Braçe tha se mazhoranca është e hapur që ti ofrojë opozitës çdo zgjedhje që ajo do, por vetëm shtyrjen e zgjedhjeve dhe mandatin e […]

Continue Reading

Kërcënohet me jetë Ervin Salianji/ Letra nga burgu: Do vritesh me snajper…

Detajet tronditëse të letrës denoncim. Pse po kërcënohet deputetit demokrat, kush fshihet pas planit ogurzi dhe një reagim nga Ervin Salianji TIRANE – Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, është kërcënuar me jetë. ”Lupa.al” ka arritur të sigurojë ekskluzivisht një letër që një i burgosur i Burgut të Fushë-Krujës i ka dërguar ligjvënësit demokrat ku e njofton për […]

Continue Reading

Snajpera në godinën e Kryeministrisë

Masat e sigurisë në protestën e sotme të opozitës kanë qenë tejet të larta. Sikundër Lapsi.al ka raportuar më herët, të angazhuar kanë qenë rreth 2 mijë efektivë policie. Ndërsa në tarracat e ndërtesave janë pozicionuar edhe snajpera të shumtë. Siç shihet nga fotot më poshtë, snajpera ka në godinën e Kryeministrisë, mbi kullat binjake […]

Continue Reading