Artan Fuga ngre alarmin/ Në Akademinë e Shkencave të Shqipërisë kandidon vetëm Gjinushin.

Nga Artan Fuga. Për njoftim : Komunitetit shkencor të venditKryetarit të delegacionit të BE në Tiranë : z. Luigi SORECAPresidentit : Z. Ilir MetaKryetarit të Kêshillit të ministrave : Z. Edi RamaKryetarit të Kuvendit : Z. Gramoz RuçiKryetarit të opozitës : Z. Lulzim Basha Akademia e Shkencave e Shqipërisë njofton zyrtarisht se në datën 24 […]

Vazhdo të lexosh

Kërrma e diktatorit kërcënon live në tv/ Gjinushi-Salianjit: ‘Do ikësh për lesh’. VIDEO

Skënder Gjinushi dhe Sekretari për Aksionin Qytetar në PD, Ervin Salianji u përplasën ashpër sot në emisionin “Studio e Hapur” të Eni Vasilit. Ata përdorën fyerje, sharje e kërcënime ndaj njëri – tjetrit, aq sa Gjinushi, tentoi të braktisë emisionin. Lapsi.al po e sjell të plotë momentin e degjenerimit të debatit mes tyre, në videon e […]

Vazhdo të lexosh

Tom Doshi do kandidojë sërish. Ja me cilën parti

Zgjedhjet e 18 qershorit pritet të sjellin shumë surpriza në listat elektorale. Skenarët shkojnë përtej partive të mëdha. Mazhoranca PS dhe LSI kanë konfiguruar kryesuesit e listave dhe tashmë pritet zyrtarizimi i tyre. Në të njëjtën fazë është edhe PDIU si aleati më i ri qeverisës.  Opozita ushtron presion të vazhdueshëm për të pasur garanci […]

Vazhdo të lexosh