Cërrik, situatë kritike/ Rrezikohen 20 familje

Moti i keq që ka përfshirë të gjithë vendin me shira të rrëmbyer, ka krijuar një situatë të rënduar edhe në qytetin e Cërrikut. Mësohet se përmbytjet rrezikojnë të paktën 20 familje në lagjen 3 të këtij qyteti. Deputeti Balla ka kërkuar evakuimin e banorëve, ndërsa situata e rënduar po rrezikon edhe depot e ujit. […]

Continue Reading

“Dumrea”: Raiffeisen Bank tradhëton klientët e saj. Fshatarëve nuk u duhen as paga dhe as kredi

Faqja” Dumrea” here pas here ka ndjekur nga afer shqetesimin e ketyre banoreve dhe eshte bere nje ndihmuese e madhe per çeshtjen e tyre. Kjo faqe premton se do ti shkoje deri ne fund problemit te fshatareve te kesaj zone dhe do faktoje abuzimet qe Raiffeisen Bank iu ben atyre. I tille eshte dhe postimi i […]

Continue Reading

Jozefina Topalli: Kjo është një situatë kur duhet ulëritur

Deputetja e PD-së, Jozefina Topalli, tha sot se as asaj dhe as deputetëve të tjerë të PD-së nuk i pëlqen që e kanë bojkotuar Kuvendin, por kjo ndodh sepse vendi nuk është në kushte normale. Topalli: “Unë i kuptoj ndërkombëtarët që ata politikanët në kushte normale i shohin në parlament. Në kushte normale, po. Por ne […]

Continue Reading