Nga Basir Çollaku/ Letër Emiljano Shullazit…

Ç’të të thote vllai jot…eshte xhevapi i Rames kur shet… I arrestuar ne pritje te denimit Shullazi. Mik dhe armik i pakujt dhe shumekujt, vartes dhe epror ne terrene te veshtira, telasheheqes dhe telasheprodhues per shume politikane rioshe dhe gerrnjare, biznesmene, zyrtare te sistemit, i shume akuzuar dhe akuzues, kontribues dhe kompromentues i drejtesise, deshmitar, […]

Vazhdo të lexosh

Vendimet pa asnjë bazë të Arta Markut/ Degjeneron situata në Prokurorinë e Krimeve të Rënda.

Situata në institucionin e Prokurori është jashtë kontrollit. Vendimet pa asnjë bazë të Arta Markut kanë sjellë një rebelim të vërtetë brenda institucionit të prokurorisë. Lëvizjet të pabazuara në ligj dhe të motivuara politikisht kanë sjellë rebelimin e Prokurorëve të Krimeve të Rënda. Një ditë më parë Arta Marku vendosi të çojë në hetim disiplinor […]

Vazhdo të lexosh

A janë ministrat e Ramës, Shullazi, Dajti, Balili, Geron Xhafa, Keçi, Lul Berisha, Dako, Sejdini, Tahiri…

Emiljano Shullazi u arrestua kur ne Tirane mungonin Sajmir Tahiri minister i brendeshem.ne ate kohe dhe shefi i tij Edi Rama. Ata me telefona te fikur nga Amerika ku po fluturonin per tu kthyer, u justifikuan para Shullazit se skishin çfare te benin. Ishte kallzimi publikni Sali Berishes per kanosjen qe u beri Mynyr Konit […]

Vazhdo të lexosh

Strazimiri/ E mjera Kushtetutë e përdhunuar nga mjero-qeveria, mjero-gjyqtarët, mjero-analistët e mjero-kopukët!!

Zgjedhjet lokale të vitit 2006, u zhvilluan në vitin 2007 sepse Vini kërkonte me çdo kusht të lëshonte vetë personalisht “çertifikatat personale” për të kontrolluar, identifikuar, seleksionuar e numëruar vetë personalisht trupën zgjedhore!! Vetëm ai, vetë personalisht, sepse nuk i besonte një qeverie që po bëhej anëtare e NATO-s, që kishte mbushur burgjet me banda […]

Vazhdo të lexosh

Basha: Ambasadorët do të japin së shpejti llogari për ndërhyrjen e tyre ne reformën në drejtësi dhe vetting.

Lulzim Basha ka akuzuar drejtpërdrejt Kryeministrin Rama dhe ambasadorët e SHBA-ve dhe BE-së se janë të implikuar në krijimin e një reforme në drejtësi në favor të qeverisë. Madje, Basha ka kërkuar edhe arrestimin e Ramës. Sipas Bashës ambasadorët do të japin së shpejti llogari për ndërhyrjen e tyre ne reformën në drejtësi dhe vetting. […]

Vazhdo të lexosh