Antikomunistët sot në protestë/ Jo Gramoz Ruçit në krye të Kuvendit

Shoqata Antikomuniste e te Përndjekurve Politikë të Shqipërisë ka paralajmëruar sot, ditën e hapjes së Kuvendit, një tubim proteste kundër zgjedhjes së Gramoz Ruçit në krye të Kuvendit dhe të Fatmir Xhafës, në krye të Ministrisë së Brendshme të qeverisë “Rama II”. Protesta e tyre, sipas një thirrjeje të para pak ditëve, është “kundër rikthimit […]

Vazhdo të lexosh

KLSH kallëzon në Prokurori 2 ish-drejtorë të prefekturës së Lezhës

Kontrolli i Lartë të Shtetit njoftoi se pas auditimit të Prefekturës së Lezhës për periudhën 1 janar 2013 deri më 31 dhjetor 2016, ka konstatuar shkelje dhe parregullsi të dispozitave ligjore në fuqi në fushën e trajtimit të vlefshmërisë dhe ligjshmërisë të titujve të pronësisë mbi tokën bujqësore (AMTP), ndër të cilat më kryesoret janë: Në 20 raste […]

Vazhdo të lexosh

Meta pret N/Sekretarin e Italisë për Politikën e Jashtme,

Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta priti sot Nën-Sekretarin e Shtetit për Politikën e Jashtme dhe Bashkëpunimin Ndërkombëtar të Italisë, z.Vincenzo Amendola, me të cilin biseduan për zhvillimet e fundit politike në vend dhe marrëdhëniet dypalëshe. Nga ky takim, Meta gjeti rastin t’i japë edhe një mesazh, politikës shqiptare. Ilir Meta theksoi se zhvillimi demokratik, ekonomik e […]

Vazhdo të lexosh

‘Shpartallohet’ policia e shtetit. Ndryshohen 29 drejtues policie.Ja emrat e tyre

Janë shkarkuar drejtorët e policive në qarqe, përveç edhe lëvizjeve që po bëhen në drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit. Në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit kryhen këto emërime: Drejtues i Parë IDAJET FASKAJ, deri tani Drejtor në Drejtorinë për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqet, në Drejtorinë e Përgjithshme për Hetimin e […]

Vazhdo të lexosh

Sekretari amerikan i Shtetit mbërrin në Turqi. Strategji ushtarake për të mposhtur ISIS-in

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, ka mbërritur për herë të  parë në Ankara për të biseduar mbi luftën kundër grupit ekstremist Shteti Islamik (IS). Departamenti amerikan i Shtetit tha se bisedimet e Tillerson me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, dhe zyrtarë të tjerë të qeverisë do të fokusohen kryesisht tek strategjitë ushtarake për mposhtjen […]

Vazhdo të lexosh

Basha ka bërë publike një video ku ka renditur të gjitha gënjeshtrat e Edi Ramës. Kush gënjen?/Video

Kryedemokrati Lulzim Basha ka vendosur që të sfidojë kryeministrin dhe kreun e PS-së, Edi Rama. Basha ka bërë publike një video ku ka renditur të gjitha gënjeshtrat e Edi Ramës. Kreu i PD-së ka marrë deklaratën e Ramës në lidhje me krimin dhe kriminelët dhe ka renditur raportet e dy institucioneve të rëndësishme si, Departamenti […]

Vazhdo të lexosh

Departamenti Amerikan i Shtetit njoftim për lotarine amerikane.Nuk do njoftoheni më nëse keni fituar, por…

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë bën me dije se në lidhje me përgjigjet për lotarinë nuk do të njoftoheni përmes postës elektronik, por duhet të bëni vetë kërkim në faqen e departamentit të shtetit. Miq, ju lutem mos harroni: Departamenti Amerikan i Shtetit nuk do t’ju kontaktojë nëpërmjet postës elektronike për t’ju njoftuar nëse ju […]

Vazhdo të lexosh