Rama shemb shtëpinë e antikomunistit të Kelmendit, Prek Cali në Vermosh. Foto

Me një vendim arbitrar, eskavatorët e IKMT-së kanë shkuar sot në Vermosh dhe kanë shembur shtëpinë e Prek Calit, udhëheqësit të kryengritjes antikomuniste të Kelmendit të vitit 1945. Siç duket trashëgimtarët e diktaturës që tani janë në pushtet, ende nuk e harrojë atë kryengritje dhe sot kanë vendosur që të bëjnë edhe veprime të tjera. […]

Continue Reading

Donald Trump do presë në Shtëpinë e Bardhë Mbretin e Jordanisë

Donald Trump do të takohet më 5 prill, në Shtëpinë e Bardhë, me mbretin e Jordanisë, Abdullah II. ”Në krye të axhendës së bisedimeve janë lufta kundër ISIS-it, konflikti në Siri dhe marrëdhëniet izraelito-palestineze”, tha Shtëpia e Bardhë. Vitin e kaluar, administrata amerikane i dha një ndihmë ushtarake dhe ekonomike Jordanisë me vlerë 1,6 miliardp dollarë, […]

Continue Reading

Big Brother-it shqiptar i gjejnë emrin e merituar Big Bastards

Përveç edicionit të 9-të të Big Brother Albania i cili do të nisë nesër në 21:00, faqja zyrtare njofton se fill pas çdo spektakli të së shtunës me Arbana Osmanin, do të transmetohet një emision tjetër i quajtur ‘Big Bastards’. Ky program do të jetë një format satirik i stilit radiofonik, një nga risitë e […]

Continue Reading

Nga Altin Haxhinasto: Shpesh herë dua të bëhem përsëri fëmijë

Shpesh herë dua të bëhem përsëri fëmijë, i vogël e i lehtë në trup, për t’u ulur përsëri në prehrin e nënës sime, t’i shtrëngohem fort pas trupit, për t’u ndjerë i sigurt, i mbrojtur, i përkëdhelur, duke dëgjuar fjalët që më thoshte asokohe: “i miri i nanës”, “i bukuri i nanës”, “i mençmi i […]

Continue Reading

Gruaja nga Fieri ngujohet para Ministrisë së Mbrojtjes

Një grua nga Fieri ka vendosur të protestojë para Ministrisë së Mbrojtjes me pretendimin se i është berë një padrejtësi. Prej kohësh thotë se ka nisur një proces gjyqësor për tokën dhe shtëpinë e saj. Por ndërsa priste vendimin e gjykatës, mësoi se Ministria e kishte dhënë me qira pronën që ajo pretendon se i […]

Continue Reading