I penduari: “Kokë-lopa” fikte radarin për një orë, merrte 15 mijë euro

ABC zbardh dosjen hetimore për operacionin ndërkombëtar “Shpirti” që u finalizua pak ditë më parë me 38 urdhër arreste, mes të cilëve edhe prokurorë, drejtues policie dhe dy shoqëruesit e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, të përfshirë në trafikun e sasive të mëdha të drogës. I penduari i drejtësisë ka deklaruar se Ilirjan Ducellari që thirrej me […]

Vazhdo të lexosh

“Më fal shpirti im”-Poezi nga Mimoza Rexhvelaj.

Sinfonia e stinës Rashë në gjurmët magjike të ëndrrës,Mbi borë ajo kishte lënë vetvetën.Dhe një copë buzëqeshjeArnuar me grimca heshtjeje. Më tej, një pikë e ngrohtë lotiKishte ngrirë e bërë kallkanHëna e shkujdesur shihej mbi tëE vetja, i dukej zanë. Dëgjoheshin kërcitjet enigmatikeTë hapave të bardhë të natësSikur përcillnin përtueshëmTingujt e një sinfonie pambarim,të stinës […]

Vazhdo të lexosh

Poezi nga Suela Hodo

KY VENDI IM Me male e dete…fusha pambarim, Me njerez puntore , mikprites plot nderim, toske dhe gege, rrojtur nje jete, ne vllazerim! Me djem azgane , luftuar nder shekuj per atdhe, Ky vendi im , me i miri ne bote me gjuhe unike, tradite e prejardhje Perandore e princer, dale nga kjo toke… Sot […]

Vazhdo të lexosh