Bakalli/ Monarkia është i vetmi shpetim i shqiperisë.

Sa kohë që e majta në Shqipëri nuk i ka shkëputur lidhjet me të shkuarën kriminale dhe enveriste, politika në Shqiperi nuk ka asnjë shans për të ecur perpara drej Europes, por do të mbetet peng i shantazheve dhe helmeve të dikurshme, duke risjellë në skenë të njëjtën përleshje absurde, mes ushtrive të vdekura Shqiptare […]

Vazhdo të lexosh

Shpëtim Idrizi refuzon ofertën e Ramës për tu futur në zgjedhje pa opozitën

Pas takimit që ka pasur me aleatin e tij, Ilir Meta, Edi Rama duket se ka bërë tentativën e fundit për të bërë zgjedhje pa opozitën dhe pa LSI tashmë, duke joshur Shpëtim Idrizin. Oferta e Ramës për Idrizin ka qenë të futet në zgjedhje pa Opozitën pasi një gjë të tillë ka pranuar ta […]

Vazhdo të lexosh

PDIU ka paralajmëruar se nuk do të votojnë sot 4 ministrat e rinj të qeverisë Rama.

Deputetët e PDIU kanë paralajmëruar se nuk do të votojnë sot 4 ministrat e rinj të qeverisë Rama. Burime pranë PDIU thanë se qendrimi i tyre ka të bëjë me pakënaqësinë që kanë me kryeministrin Edi Rama për moszbatimin e marrëveshjes së koalicionit. Edhe më herët, kreu i PDIU e njëherazi nënkryetari i Kuvendit Shpëtim […]

Vazhdo të lexosh

Nga Shpëtim Hereni: Sot më shumë se kurrë, ja vlen të lexohet historia e nxënësit Tedi Stoddard!

Ditën e parë të vitit shkollor, mësuesja doli para klasës së pestë dhe nxënësve të saj të dashur, u dhuroi një fjali tepër të dashur për ta. Ajo i vështroi me sy që rrezatonin dashuri e dhembshuri dhe u tha: “Unë u dua shumë të gjithëve!” Të njëjtat fjalë citoheshin nga të gjithë mësuesit dhe […]

Vazhdo të lexosh

Idrizi i shfaq pakënaqësi Ramës për marrveshjen.

Kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka mbajtur një takim me strukturat e kësaj force politike në Vlorë. Ai ka deklaruar se PDIU ka votuar reformat e rëndësishme, duke mos vendosur asnjë lloj kushti. Idrizi është shprehur më tej se PDIU qëndron në mazhorancë për shkak të kauzave dhe jo për shkak […]

Vazhdo të lexosh

Nga Shpëtim Hereni: Ankthi i nje dite si ankthi një jete

22 shkurt 1955, Mengjes I ftohte,nga ato mengjese qe te ngjall nje ftohtesi ne shpirt. Dola dhe u nisa per Kukes,se do nisesha per ne Tirane. U nisa dhe nuk e dija se pikerisht sot do me servirnin pjaten e gatuar ne degen e brendshme,me shume kujdes nga “kuzhinieret” Lilo Zeneli, Abedin Tajare,Todi Lubonja, me […]

Vazhdo të lexosh