Ja përse Julio Cesar shpërthen në lot. Video

Julio Cesar i ka dhënë fund karrierës së tij. Lajmi është konfirmuar nga klubi i Benficas ndërsa braziliani do të vijojë të aktivizohet deri në fund të sezonit. Menjëherë pasi dha lajmin Cesar shpërtheu në lot duke i prekur të gjithë shokwt e skuadrws tw cilwt i dhuruar përqafime tw ngrohta, shkruan “Sportmediaset”, raporton SYRI.net. Cesar […]

Vazhdo të lexosh

Doris Pack shpërthen kundër Vlahutin

Doris Pack, ka reaguar sërish lidhur me çështjen e imunitetit të ish-ministrit Saimir Tahiri, mbrojtjjes së tij nga Kryeministri Edi Rama përballë drejtësisë. Pasi reagoi me hidhërim të mërkurën për pengim të drejtësisë nga Rama në këtë çështje, Pack sot i ka kërkuar “hesap”, ambasadores së BE, Romana Vlahutin se pse nuk po reagon për […]

Vazhdo të lexosh

Shpërthen Julian Sinanaj i dënuari me burgim të përjetshëm/ Një deputet e vrau gjyqtarin Konomi

Gjyqtari Skerdilaid Konomi u vra nga deputetë e njerëz me pushtet. U vra nga njerëz që dalin përditë në ekrane”. Deklarata tronditëse është pohuar dje nga ana e Julian Sinanajt, të akuzuarit si vrasës me pagesë, njëkohësisht bashkëpunëtor i drejtësisë në procesin gjyqësor ndaj “bandës së tritolit” në Gjykatën për Krimet e Rënda. Rrëfimi “bombë” […]

Vazhdo të lexosh

Basha shpërthen kundra mediave/ Si nuk keni turp, bllokoni zërin qytetar dhe jepni tallavatë e Edi Ramës

Luzlim Basha duke folur në ‘cadrën e lirisë’ përballë qytetarëve ka vendosur që sot të sulmojë mediat që sipas tij, nuk transmetojnë zërin e qytetarëve, por merren me tallavatë e Edi Ramës. Basha ka bërë thirrje që të bojkotohen ekranet që kontrollohen nga Edi Rama dhe sofra e oligarkëve të republikës së vjetër. “Ndiqni zërin […]

Vazhdo të lexosh

Shpërthen sërish Kryemadhi ndaj Ramës: Kryeministër s’të bëjnë vetëm votat, por duhet të mos jesh i urryer e klientelist (VIDEO)

Monika Kryemadhi është ndër deputetet e LSI që është përfshirë më shumë këto ditë në debat me PS. Ajo ka akuzuar qeverinë për kanabisin, për lënien e fermerëve pa ujë, për dështimin e reformës në arsim, etj. Sot Kryemadhi ka përforcuar qëndrimin e shprehur nga disa eksponentë të LSI se pa opozitën s’shkohet në zgjedhje, […]

Vazhdo të lexosh

Gazetari shpërthen ndaj Ministres Kumbaro. Ja emri i tij.

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro vetëm pak orë më parë ka bërë një postim në “Twitter” në lidhje më kryebashkiakun e Tepelenës, Tërmet Peçin.  Duke bërë “share” një shkrim për kryebashkiakun e Tepelëns  znj. Kumbaro shkruan:  Tërmeti i vërtetë si tërmeti dhe bio për komunitetin, Tepelenë ç’e pate fat. Edhe këtë radhë gazetari më simpatik […]

Vazhdo të lexosh

Çili shpëthen ndaj Artan Fugës: Ke marrë 500 mijë euro nga universitetet private dhe ke gojë e flet.

Botuesi i gazetës Mapo dhe themelues e drejtues i universitetit privat, ka vendosur që ti përgjigjet ish-bashkëpunëtorit të tij, filozofit dhe pedagogut Artan Fuga për reformën në arsim, për bashkëpunimin me UET, raportet personale dhe qëndrimet e fundit të tij mbi situatën politike. Në një shkrim të gjatë në “Mapo”, teksa e cilëson hipokrit e […]

Vazhdo të lexosh