Ish aktorja e Portokallisë/ Do jem një super prostitutë…

Moderatorja e emisionit ”Mos i fol shoferit”, Rudina Dembacaj do sjellë shfaqjen e saj të dytë në teatër. Aktorja e humorit do vijë në rolin e një prostitute dhe e gjithë ngjarja do zhvillohet në një bordello. Rudina Dembacaj: “Mezi po pres ta luaj si rol sepse më intrigon shumë. Jam shumë kurioze sesi do ta […]

Continue Reading

Nga Andi Bushati/ A mund t’ia lësh timonin një shoferi mashtrues?

Edi Rama e ka shndërruar në kryefjalë të fushatës së tij, dëshirën për ta mbajtur i vetëm timonin e makinës qeverisëse. Ai shkon fshat më fshat e qytet më qytet, përmend gjyshin e famshëm, ish shofer të naltmadhnisë, mungesën e pasionit të tij për veturat dhe pas të gjitha këtyre, i lutet shqiptarëve t’i japin […]

Continue Reading

Flet shoferi i Falcone-s që i mbijetoi atentatit mafioz

Giuseppe Costanza, sot 70 vjeç, rrëfen të panjohurat e pasdites së 23 majit 1992, kur në Palermo ekzekutohet dhe masakrohet gjykatësi që i kishte shpallur luftë Mafies në Itali. Në orën 17:56 minuta e 32 sekonda të së shtunës së 23 majit 1992, një gropë e madhe është hapur mbi autostradën që lidhte aeroportin e […]

Continue Reading

I kapin 1ton drogë në doganën Greke, shoferi ia fut vrapit drejt doganës shqiptare

Mediat greke shkruajnë se ishte e pabesueshme ajo që ndodhi dje në kufirin grek me shoferin e një kamioni shqiptar që hyri në Kakavijë ngarkuar me një ton hashash. Kamioni e kaloi me lehtësi doganën shqiptare dhe kur hyri në kufi, Policia greke dhe Dogana i kërkuan shoferit që të parkonte në një vend të veçantë për ta kontrolluar me […]

Continue Reading