Rama:Do heqim celularët në shkolla për mësuesit dhe nxënësit. VIDEO

Kryeministri Rama, ka dalë në një konferencë për shtyp, ku po shpalos programin e qeverisë për të rritur sigurinë e fëmijëve në shkolla.  ”Për vendime të rëndësishme të marra sot në mbledhjen e Keshillit të Ministrave për mbështetjen e familjes, sigurinë e rregullin në shkolla dhe përshkallëzimin e luftës kundër krimit”,-shkruan Rama në rrjete sociale.

Vazhdo të lexosh

Voltana Ademi e vetme në Shkodër/ Strehon 76 persona tek Konvikti i shkollës “Arben Broci”

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës zj, Voltana Ademi, ka strehuar 76 perosna në strukturat e Bashkisë së Shkodrës nga zonat e përmbytura. Konvikti i shkollës “Arben Broci” është tashmë streha e shumë familjeve që janë detyruar të braktisin shtëpitë e tyre të mbuluara nga uji. Personat e evakuar janë shprehur të kënaqur me kushtet, por […]

Vazhdo të lexosh

Nga Agim Xhafka: Dëfrimi

Ata që më lexojnë e dinë që disa vjet punova mësues në Velçan të Gorës. Një fshat pranë majës së Lenijes,malit më të lartë në zonën e Korcës. Matanë këtij mali shtriheshin fshatrat e Gramshit. Një reliev i thyer,me toka të ashpra,mbushur plot shkurre e dëllinja. Fshatarët me bel kishin hapur ca ara që i […]

Vazhdo të lexosh