AMBASADORËT E DROGËS: BËHUNI GATI PËR ZGJEDHJET VENDORE

Bëhuni gati për zgjedhjet vendore’, ka thënë ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca nga qyteti i Shkodrës. Soreca ka kritikuar sërish opozitën, teksa shprehet se qëndrimi i opozitës është për të ardhur keq. Ambasadori i BE bën të ditur se i ka kërkuar të dyja palëve dialog dhe se BE është e paanshme, pasi […]

Continue Reading

Berisha nga Shkodra: Rrëzim i qeverisë me çdo çmim

Ish-kryeministri Berisha ka folur pas mbledhjes së opozitës në Shkodër e cila braktisi dhe seancën e parë të sesionit të ri parlamentar për shkak të situatës së rëndë me krimin në Shkodër. Berisha në fjalën e tij thotë se nuk duhet të durohet më tutje, pasi bandat janë superfuqi për shkak se kanë kryeministrin me […]

Continue Reading

Nga Dritan Kaba: Puna e propagandës së LGBT në shkolla pret, e Shkodrës jo.

Mbreme, papritmas, doli problemi i propagandes ne gjimnaze i LGBT, qe realisht eshte kunder Familjes dhe Zotit, Ndersa ne shkolla nuk lejohet as politika as feja te beje propagande nuk duhet te lejohet as LGBT, por problemi eshte komplet tjeter. Kjo propagande po lancohet sot se ka vetem nje qellim shmangien e vemendjes se publikut […]

Continue Reading

Shkodra është nën pushtetin e ujit. Asnjë qeveritar nuk ka shkuar deri tani.

Shkodra është nën pushtetin e ujit. Sipas të dhënave të Shtabit të Emergjencave sipërfaqja totale e përmbytur është rritur ndjeshëm, duke shkuar në 4958 hektarë. Banorët janë pa ujë të pijshëm, ndërsa  qindra shtëpi janë të rrethuara nga uji. Një problem tjetër është edhe mungesa energjisë. Shtyllat e energjisë elektrike janë dëmtuar dhe kërkohet ndërhyrja e OSHEE-së. Uji nuk […]

Continue Reading

 Nard Ndoka për qeverinë/ Zot na ruaj nga kjo rracë e keqe!

Nard Ndoka ka shprehur revolten e tij në një status në rrjetet sociale. Ai akuzon qeverinë se po shantazhon bashkitë që drejtohen nga opozita.  Ai akuzon kreun e qverisë se po lë Shkodren pas përmbytjeve në indiferencë e varfëri dhe se po gjunjëzon kreun e Bashkisë së Lezhës me pranga e presion politik. Zot na […]

Continue Reading

Kryemadhi nga Shkodra: Rama është kthyer në një lolo televizionesh

Monika Kryemadhi pati sot një takim me strukturat e LSI-së në Shkodër. Gjatë fjalës së saj para anëtarëve të kësaj partie, Kryemadhi lëshoi akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, i cili po hetohet nga Prokuroria e Krimeve të Rënda në lidhje me skandalin e përgjimeve të […]

Continue Reading

Berisha jep alarmin: Pas Elbasanit, Shkodra qyteti i kapur nga krimi. Edi Rama kryekumbara. Video

Sali Berisha ka hedhur akuza të shumta ndaj Edi Ramës, duke e quajtur si kryekumbara i krimit. Por ish-kryeministri është shprehur se pas shpërthimit të situatës në Elbasan, qyteti tjetër ku krimi është agresiv dhe pritet të shpërthejë situata është në Shkodër. Sipas tij, çdo ditë biznesi po ikën nga ky qytet dhe po ja […]

Continue Reading

Rama kërkon”luftë” që nga Shkodra

Për Shqipërinë që duam”, ky do të jetë sllogani që do të udhëheqë PS-në zgjedhjet e 18 qershorit dhe mesazhi që u përcoll ishte fitorja e një mandati të qartë socialist. Për kryeministrin Rama zgjedhjet e 18 qershorit janë zgjedhje që do të vendosin për fatin e Shqipërisë ndërsa sulmoi PD-në se ngujohet në çadër […]

Continue Reading

CNN Grek: Janë 5 qytete ku dyshohet se janë zhdukur lëndët kimike.

Lajmi për zhdukjen në Shqipëri të 1300 kontenierëve me lëndë kimike është bërë lajm kryesor edhe në mediat greke. Pas agjencisë “Lifo” sot është CNN që ka shkruar për këtë lajm të rëndë. CNN në gjuhën greke shkruan se, në Shqipëri kanë nisur hetimet në lidhje me zhdukjen e kontenierëve. Është prokuroria e Durrësit që […]

Continue Reading