Shkodra është nën pushtetin e ujit. Asnjë qeveritar nuk ka shkuar deri tani.

Shkodra është nën pushtetin e ujit. Sipas të dhënave të Shtabit të Emergjencave sipërfaqja totale e përmbytur është rritur ndjeshëm, duke shkuar në 4958 hektarë. Banorët janë pa ujë të pijshëm, ndërsa  qindra shtëpi janë të rrethuara nga uji. Një problem tjetër është edhe mungesa energjisë. Shtyllat e energjisë elektrike janë dëmtuar dhe kërkohet ndërhyrja e OSHEE-së. Uji nuk […]

Vazhdo të lexosh

Berisha jep alarmin: Pas Elbasanit, Shkodra qyteti i kapur nga krimi. Edi Rama kryekumbara. Video

Sali Berisha ka hedhur akuza të shumta ndaj Edi Ramës, duke e quajtur si kryekumbara i krimit. Por ish-kryeministri është shprehur se pas shpërthimit të situatës në Elbasan, qyteti tjetër ku krimi është agresiv dhe pritet të shpërthejë situata është në Shkodër. Sipas tij, çdo ditë biznesi po ikën nga ky qytet dhe po ja […]

Vazhdo të lexosh