Sherr masiv në Sarandë/ Përfshihen disa menaxherë hotelesh me emër dhe pronarët e tyre. VIDEO

Një sherr masiv ka ndodhur në Sarandë, mbrëmjen e djeshme.  JOQ shkruan se në këtë sherr janë përfshirë disa disa menaxherë hotelesh me emër dhe pronarët e tyre. Nuk dihet ende motivi i sherrit por siç shihet edhe në videon e mëposhtme, në këtë konflikt janë përdorur edhe shkopat e gomës. Në sherr përfshihen edhe disa policë […]

Vazhdo të lexosh

Sherr i dhunshëm në koncertin e Alban Skënderajt. VIDEO

Një sherr i madh ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në koncertin e “Beer Fest” në Prishtinë kur këndonte këngëtari shqiptar, Alban Skënderaj. Kjo është bërë shkak që këngëtari të ndërpresë koncertin. Ai dëgjohet teksa iu bën thirrje personave të përfshirë në sherr: “Stop, Stop”. Ndërkohë mësohet se policia ka arrestuar 6 persona. “Sot rreth orës 22:30 […]

Vazhdo të lexosh

Sherr në Komision e ligjeve. Opozita përplaset me Lleshajn për fshehjen e përdhunimit me të miturën në Kavajë. VIDEO

Një përplasje e fortë ka ndodhur para pak minutash në Komisionin e Edukimit ndërmjet deputetëve të opozitës dhe ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj lidhur me skandalin e fshehjes nga Policia të abuzimit me të miturën në Kavajë. Kryetarja e Komisionit, Albana Vokshi, ka deklaruar se për këtë çështje, Lleshaj do të thirret në një seancë […]

Vazhdo të lexosh

Sherr me grushta dhe shkelma mes militantëve të PS dhe LSI. Goditet dhe daja i ministres së Ramës. Video

Plas ne Kuçove. Dje mbasdite, daja i kandidates socialiste për deputete në qarkun e Beratit, Ermonela Felaj, është goditur mëngjesin e sotëm në Kuçovë. Një video e sherrit është publikuar në media ku shihet një person që goditet me shqem dhe shtrihet në tokë. Aty mblidhen njerëz që tentojnë të ndajë personat e përfshirë në […]

Vazhdo të lexosh

Grushta dhe shkelma/ Rojet e Erdogan rrahin protestuesit kurdë në mes të Uashingtonit. VIDEO

‘The Guardian’ raporton se 9 persona u plagosën dhe dy të tjerë u arrestuan gjatë një sherri masiv përpara ambasadës turke, mes truprojave Erdogan dhe protestuesve kundër tij. Sherri nisi kur protestuesit që mbanin flamuj të partisë kurde u sulmuan nga rojet Presidentit. Në momentin që po ndodhte sherri, brenda ambasadës turke në Uashington ndodhej Presidenti […]

Vazhdo të lexosh

Sherr me grushta në avion/ Video

Një video është publikuar nga CNN në ‘facebook’ ku shikohen dy pasagjer të cilët kanë filluar që të zihen me grushte. Sherri ka ndodhur në fluturimin nga Tokyo për në Los Angelos. Pas disa minutash njëri është dorëzuar pasi stjuardesa dhe personat e tjerë që ishin në avion nuk po i jepnin dot fund këtij […]

Vazhdo të lexosh