Uji i detit parandalon dhe lufton shumë sëmundje.

Deti është një burim përfitimi shëndetësor. Parandalon dhe lufton shumë sëmundje. Muajt e verës janë ato që lejojnë secilin prej nesh të rimarrë energjinë e humbur gjatë vitit. Shëtitjet në breg, zhytet në ujë rinovojnë qelizat dhe i bëjnë ato të kthehen në humor të mirë. Deti është një burim përfitimi shëndetësor. Parandalon dhe lufton […]

Vazhdo të lexosh

Nuk do ta besoni. Fruti çudibërës që shëron kancerin dhe stresin

Limoni është një nga frutat më të dobishme në planet. Për shkak të efekteve pozitive të panumërta shëndetësore, shijes unike dhe aromës që ka ky frut është integruar në receta të ndryshme. Limonët janë të shkëlqyer për detoksifikimin e trupit por nga ana tjetër t’i ngrish në frigorifer kanë të tjera efekte. Lëkura e limonit […]

Vazhdo të lexosh

Hudhra është unike për shëndetin e njeriut. Konsumoni sa më shumë.

Nese pyesni ekspertet  e fitoterapise sigurisht do te jene dakord mbi faktin se hudhra ose ndryshe (hurdha) eshte nje nga aleatet me te mire natural ne dispozicion te njeriut .Dhe nese pyesni mjeket popullore dhe gjyshrit ose gjyshet tuaja ,mundesisht do te pergjigjeshin ne te njejten menyre .Hurdha eshte e vetme dhe mbetet unike . […]

Vazhdo të lexosh

Qepa dhe semundjet që ajo shëron.

 Nuk keni nevojë për mjekim të veçantë, kur natyra është pajisur me shumë bimë të cilat lehtë mund t’ju shërojnë. Kështu janë qepët. Ato mund të rregullojnë shumë probleme shëndetësore, pesë prej të cilave GazetaExpress i ka radhitur më poshtë: 1. Kolli  Prej qepëve mund ta krijoni një shurup shumë efektiv për kollin (edhe pse […]

Vazhdo të lexosh