Tërhiqet nga gara për Bashkinë Lezhë kandidati i Patozit/ Nuk mund të shërbej si fasadë për krimin.

Kandidati i Bindjes Demokratike në qarkun Lezhë, Salvador Kacaj, ka njoftuar sot se është tërhequr nga gara. Në një letër drejtuar KQZ, ai shprehet se propozimin për të përfaqësuar Bindjen Demokratike në 30 Qershor e vlerësoi si një mundësi për të marrë pjesë në një garë për të mirën e Lezhës, por se disa rrethana […]

Vazhdo të lexosh

Masive gurësh shkëputen nga mali dhe bien mbi autobus…

Një masiv gurësh ka rrëshqitur në rrugën e Shëngjinit pranë Knallës. Sipas gazetarit të ABC News Gjergji Figuri, një prej gurëve ka goditur një autobus që transportonte punëtorë, por nuk ka shkaktuar të plagosur. Autobusi është goditur në pjesën fundore duke shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Mësohet se firma mirëmbajtëse po punon për largimin e […]

Vazhdo të lexosh

Del video/ Ja si u dhunua simpatizanti i LSI-së ditën e votimit në Shëngjin

Publikohet videon e incidentit te ndodhur ditën e zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit në Shëngjin ku një simpatizant i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim u dhunua pranë një qendre votimi. Për këtë ngjarje policia dhe prokuroria ka shpallur në kërkim Samuel  Ndokën, Danjan Ndokën dhe Gentian Markun, të cilët ende janë në kërkim nga blutë. […]

Vazhdo të lexosh