Nesër Rama pritet të vulosë përfundimisht shembjen e Teatrit Kombëtar

Nesër mazhoranca qeverisë pritet të vulosë përfundimisht shembjen e Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin e një të riu. Ndryshimet në draftin ligjor që u votuan dje mes debatesh në komision, do të futen për votim nesër në parlament. Sot (një ditë para seancës) Kryeministri Edi Rama ka shkuar në Kryesinë e Kuvendit ku po takon kreun […]

Continue Reading

Ja çfarë i ka thënë 16 vjet më parë Ramës, aktori që nuk jeton më.

Fjalimi i aktorit të ndjerë Agim Qirjaqi, u soll me zë dje gjatë takimi të artistëve me deputetë të Kuvendit  ku kundërshtohej shembja e godinës së Teatrit Kombëtar. Ja si ishte shprehur Qirjaqi: “Kjo nuk është një histori që ka nisur sot. Është një histori kriminale, e paargumentuar, në një strategji të caktuar, një aferë […]

Continue Reading

Margarita Xhepa për Teatrin/ Nuk më vjen mirë të prishet, sepse aty kam gjithë jetën e punën time, çdo kujtim lidhet me atë godinë

Aktorja Margarita Xhepa, nuk e fsheh dhembjen që do të ndiente, nëse do të shembej godina e Teatrit Kombëtar. “Sigurisht që mirë nuk më vjen mire që të prishet, sepse aty kam gjithë jetën e punën time, çdo kujtim lidhet me atë godinë, megjithatë, le të bëhet si ta gjykojnë më mirë. E rëndësishme është […]

Continue Reading

Shemben tre katet e një pallati në Durrës

Banorët që kanë parë këtë ngjarje të rëndë që mund t’ju kishte rrezikuar jetën bëjnë me dije se ky pallat i përket biznesmenit të njohur Enver Shala, i cili ka në bregdetin e Durrësit edhe një pallat tjetër 30-katësh. Punëtorët fatmirësisht kanë shpëtuar, të paktën këto janë të dhënat e para nga vendi i ngjarjes, […]

Continue Reading