Nga Sherefedin Shehu/ Kur ne nuk bëjme zgjedhje në parti dhe në Qeveri, atëherë si mund të bëjmë në Akademi?!

Është për të ardhur keq që zgjedhjet u bënë farsë edhe në krye-institucionin e shkencës. Me sa duket edhe shkenca nuk mund të bëjë përjashtim nga farsat zgjedhore që ne bëjmë në Parti dhe në Qeveri. Me një mungesë totale përgjegjësie, Kryeministri Rama u hakërrye, jo për farsën por për mospërfilljen, dhe deklaroi se tani […]

Vazhdo të lexosh

Gazetari, Eni Shehu, paralajmëron një ‘goditje’ për ndërkombëtarët. (VIDEO)

Gazetari Eni Shehu i nxjerr të palarat Hervin Çulit dhe Kumbaros. ”Miqtë marrin rolet kryesore, projektet janë të gjitha klienteliste.”, rrëfen gazetari pas punës së tij investigative në institucionet e kulturës në Shqipëri. Shehu tregon prapaskenat e artit në Shqipëri dhe se çfarë ndodh me audicionet ku miqtë e drejtorëve marrin rolet kryesore dhe projektet […]

Vazhdo të lexosh

Nga Tritan Shehu: Teatraliteti për të maskuar dështimin e “Shendetësisë falas”

Dje Z.Rama kerkoi te “trukoje” kolapsin e politikave te tij shendetesore me disa foto e imazhe te qendres se sterilizimit dhe instrumentave kirurgjikale!! Se pari Qendra e Sterilizimit prane QSUT eshte ndertuar e tille moderne para mandatit te Z.Rama dhe do te ishte shume me rentabel te vihej ne funksionim jo nepermejt nje lloj “koncesioni”, […]

Vazhdo të lexosh

Rama nuk lëshon Prengën. KQZ e nxjerr të pastër.

Përmes një konference për mediat zëdhënësja e KQZ-së, Drilona Hoxhaj, bëri me dije se 19 deputetë të parlamentit të Shqipërisë, kanë shënime dhe deklarime në vërtetimet e gjendjes gjyqësore, ndërsa pjesa tjetër janë të pastër. Ndërkohë sipas KQZ-së, edhe 11 kryebashkiakë nga 61, kanë probleme me ligjin. Deklarata e plotë e zëdhënëses së KQZ-së: Komisioni […]

Vazhdo të lexosh

Shehu: Koncesionet e qeverisë Rama, anti ligjore

I ftuar në Intervsitën e mbrëmjes në Ora News ai tha se programi do të nxisë sektorët që gjenerojnë punësim për qytetarët. Në lidhje me grabitjet e fundit Shehu tha se Ministri Tahiri duhet të jepte dorëhqjen. ‘Programi synon zhvillimin e sektorëve që gjenerojnë punësim për qytetarët’ kështu e velrëson programin ekonomik të prezantuar nga […]

Vazhdo të lexosh