A është ky deputeti të cilit Rama i ofroi 500 mijë euro të hynte në zgjedhje? Ja emri

Gjatë  emisonit “Dritare me Rudinën” në Vizion Plus, i pyetur nëse iu ofruan 500 mijë euro, për tu futur në zgjedhje, kreu i LZHK-së Dashamir Shehi, tha se vlen shumë tepër dhe se do të ishte ofenduar nga kjo ofertë. Shehi tha më tej se mund të ketë oferta të tilla, por do ta këshillonte […]

Vazhdo të lexosh

Zbulohet kush do ta shoqerojë Bashën në takimin me Zv.ndihmëssekretarin amerikan, Hoyt Brian Yee

Zv.ndihmëssekretari amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee, po zhvillon një vizitë zyrtare në Tiranë për një përpjekje të fundit për të arritur një marrëveshje politike mes maxhorancës dhe opozitës për zgjedhjet e qershorit. Sipas axhendës, zyrtari i larte amerikan zhvilloi takim me Ramën për të diskutuar lidhur me plotësimin e kushteve të opozitës dhe futjen […]

Vazhdo të lexosh

Njeriu që ndihet më i tallur dhe i përdorur nga Rama, është ish kandidati për bashkinë Klodian Shehi.

Megjithëse janë të shumtë socialistët e mëzitur nga vendimi i Ramës njeriu që ndihet më i tallur dhe i përdorur është ish kandidati për bashkinë Klodian Shehi. Ku për askënd nuk qe më një secret, kur të gjithë njerzit pranë Ramës e dinin se kryeministri do të tërhiqej nga 7 maji, i vetm që vazhdonte […]

Vazhdo të lexosh

Ja çfarë thotë Dashamir Shehit për ‘ata që ankohen se na lanë 1 orë pa makina’

Kryetari i LZHK Dashamir Shehi është shprehur se nuk është ndonjë problem i madh bllokimi i qarkullimit për 1 orë. Duk folur nga çadra e opozitës pasditen e sotme, Shehi bëri edhe një batutë për të gjithë ata që janë ankuar për bllokimin e rrugëve nesër nga ora 11:00-12:00. “Qytetarë të Tiranës e të gjithë […]

Vazhdo të lexosh

Ja kush është zyrtari i BE-së, që u ofroi vjedhjen e votave të PD-së, aleatëve të saj.

Kryetari i një partie të vjetër parlamentare në vend, PBDNJ, Vangjel Dule dje dekonspiroi një fakt tronditës, që ka të bëjë me rolin e diplomatëve të huaj në vendin tonë. Sipas Dules një diplomat i rëndësishëm, edhe në prani të 4-5 aleatëve të tjerë të Partisë Demokratike, u ka bërë atyre një ofertë të pistë, […]

Vazhdo të lexosh

Ja kush është kandidati i PS për Kavajën dhe lidhja e tij me Roshin

PS ka vendosur që kandidat i i saj për Bashkinë e Kavajës të jetë Klodian Shehi. Aktualisht Shehi ka pozicionin e nënkryetari ttë Bashkisë së Kavajës, por me largimin e Elvis Roshit për shkak të ligjit të dekriminalizmit, Shehi luan rolin e kryetarit të Bashkisë së Kavajës. Në 7 Maj në Kavajë do të mbahen […]

Vazhdo të lexosh

Dashamir Shehi:Të fiksohet në Kushtetutë, qeveri teknike 3 muaj para zgjedhjeve

Dashamir Shehi, ka insistuar së fundmi në propozimin e tij për qeverinë teknike. Sipas Shehit për të krijuar besimin e humbur mes palëve për zhvillimin e zgjedhjeve duhet që edhe në tre proceset e ardhshme zgjedhore të krijohen qeveri teknike. “Ne do të donim një qeveri që në dy apo tre muajt e fundit të […]

Vazhdo të lexosh

Kuvendi shkarkon Enkeleda Shehi-n. LSI voton sërisht kundër PS-së

Pas debatesh të shumta Kuvendi ka shkarkuar kreun e Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare (AMF) Enkelejda Shehi. Shkarkimi është bërë më 55 vota pro dhe 20 kundër. Të pranishëm i ishin vetëm partitë e koalicionit qeverisës dhe 2 deputetët e Libra-s, Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi. Kjo është hera e dytë që LSI voton kundër këtij […]

Vazhdo të lexosh

Kuvendi voton sot shkarkimin e Enkeleda Shehi. A do ti bashkojë votat LSI me PS-në?

Projektvendimi  për shkarkimin e anëtarit të Bordit dhe Drejtorit Ekzekutiv të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare ka ardhur pas miratimit nga Komisioni i Ekonomisë vetëm me votat e socialistëve, pasi deputetët e LSI-së votuan kundër. Dy deputet e LSI, Gjovalin Kadeli dhe Gledion Rehovica votuan kundër sepse sipas tyre, nuk ka material mjaftueshëm për të marrë […]

Vazhdo të lexosh

Shkarkohet drejtoresha e AMF-së Enkeleda Shehi. LSI votoi kundër

Komisioni i Ekonomisë ka shkarkuar drejtoreshën e Autoritetit të Mbikqyrjes Financiare, Enkeleda Shehi. Shkarkimi i Shehit u bë me 9 vota pro dhe 2 vota kundërnga ana e LSI-së. Disa ditë më parë ishte bordi i Autoritetit të Mbikqyrjes Financiare (AMF) kërkoi shkarkimin e saj. Sipas një letre dërguar kreut të Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, […]

Vazhdo të lexosh

PD dhe LSI braktisin komisionet. Nuk shkarkohet gruaja e Shehit.

Eshte shtyre votimi për shkarkimin e drejtoreshës së AFM. Komisioni i Ekonomisë do të votonte sot për shkarkimin e Enkelejda Shehit, por në komision mungonin përfaqësuesit e PD-së dhe të LSI-së. Ndërsa dihet tashmë që PD po proteston, nuk dihet arsyeja pse LSI nuk është paraqitur. Bordi i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare (AMF) i propozoi Kuvendit shkarkimin e […]

Vazhdo të lexosh

Rama shkarkon gruan e Dashamir Shehi-t

Shkresa mban datën 22 shkurt e ka të bashkëlidhur edhe një vendim të një ditë më parë, ku përcaktohen edhe arsyet mbi të cilat argumentohet kjo kërkesë që i drejtohet kreut të komisionit të Ekonomisë Erjon Braçe e për dijeni edhe kabinetit të kryeministrit. “Bordi i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare në mbledhjen e darës 21 […]

Vazhdo të lexosh